گزینه جدید استقلال در جناح چپ ؛ از بازی کنار کریم تا ایستادن مقابل مسی
گزینه جدید استقلال در جناح چپ ؛ از بازی کنار کریم تا ایستادن مقابل مسی
هروویه میلیچ مدافع چپ 30 ساله کروات که قرار است یکشنبه به تهران بیاید و در صورت تائید در تست‌های پزشکی قرارداد 2 ساله‌اش با استقلال بسته شود

بهارستان آنلاین – میلیچ بین سال‌های 2013 تا 2014 سابقه انجام 6 بازی ملی را هم در کارنامه دارد که برابر تیم‌های آرژانتین، پرتغال،سوئیس، کره جنوبی، مالت و لیختن‌اشتاین بود.

به گزارش بهارستان آنلاین ،هروویه میلیچ مدافع چپ 30 ساله کروات که قرار است یکشنبه به تهران بیاید و در صورت تائید در تست‌های پزشکی قرارداد 2 ساله‌اش با استقلال بسته شود از کارنامه نسبتاً خوبی برخوردار است. چند نکته جالب درباره این بازیکن وجود دارد که دانستن آن‌ها خالی از لطف نیست.

همبازی کریم انصاری‌فرد

میلیچ فصل 18-2017 به لیگ یونان رفت و برای المپیاکوس بازی کرد. هروویه فقط نیم‌فصل بازیکن این تیم بود و فقط 4 بازی برای آن‌ها انجام داد. او در المپیاکوس با کریم انصاری فر هم‌تیمی بود و چند بازی هم در کنار هم انجام داده‌اند. به‌این‌ترتیب مهاجم ایرانی باید شناخت خوبی از بازیکن موردنظر استقلالی‌ها داشته باشد. میلیچ بعد از یک نیم‌فصل ناموفق به ناپولی ایتالیا رفت و شاگرد مائوریسیو ساری شد، اما در سری A هم موفق نبود و حتی یک بازی هم برای این تیم انجام نداد.

مشکلی برای بستن قرارداد ندارد

میلیچ در فصل 18-2019 از ناپولی جدا شد و به مدت نیم‌فصل بدون تیم بود تا اینکه راهی سری B ایتالیا و باشگاه کروتونه پیوست. او برای آبی و اناری‌ها 9 بازی انجام داد که 5بار فیکس بود و 4 مرتبه هم به‌عنوان بار تعویضی به میدان رفت. از مجموع 18 بازی نیم‌فصل دوم، او 9 بار بازی کرد و 6 مرتبه هم روی نیمکت تیمش نشست و تنها در 3 مسابقه از لیست کروتونه خط خورد.به‌این‌ترتیب میلیچ طی 2 سال گذشته 11 بازی در لیگ یونان و سری B ایتالیا انجام داده و برخلاف باکاری درامه گزینه سنگالی و 34 ساله قبلی باشگاه برای این پست ،حدنصاب تعیین‌شده از سوی سازمان لیگ را دارا است.

بازیکنی باقابلیت بازی در چند پست

هروویه میلیچ 183 سانتی‌متری که پست تخصصی واصلی اش دفاع چپ است، توانایی و سابقه بازی در چند پست دیگر را هم دارد. هافبک چپ، وینگر چپ، دفاع راست، هافبک راست، هافبک میانی و دفاع میانی دیگر پست‌هایی هستند که این بازیکن کروات سابقه بازی در آن‌ها را دارد. به‌قول‌معروف میلیچ البته اگر آماده و سرحال باشد، برای استقلال و استراماچونی حکم آچارفرانسه را دارد.

بازی مقابل مسی و یارانش

میلیچ بین سال‌های 2013 تا 2014 سابقه انجام 6 بازی ملی را هم در کارنامه دارد که برابر تیم‌های آرژانتین، پرتغال،سوئیس، کره جنوبی، مالت و لیختن‌اشتاین بود. در بازی دوستانه برابر آرژانتین او 90 دقیقه برابر لیونل مسی و هیگوآین و دی ماریا و دیگر ستاره‌های آلبی سلسته قرار گرفت و در پایان با نتیجه 2 بر یک بازنده شدند. از 6 مسابقه، 5 بازی دوستانه و یک بازی هم مقدماتی جام ملت‌های اروپا بود.

26 بازی در فوتبال ایتالیا

میلیچ سابقه 17 بازی در سری A با 4 پاس گل و همچنین 9 بازی در سری B بدون گل زده یا پاس گل را در کارنامه دارد.کروتونه، ناپولی و فیورنتینا 3 باشگاه ایتالیایی هستند که هروویه در آن‌ها بازی کرده است. فیورنتینا و ناپولی در سری A و کروتونه در سری B ایتالیا حضور داشتند. او درمجموع 17 برای این 3 تیم انجام داده که 17 بازی برای فیورنتینا در فصل 17-2016 بود و 9 بازی برای کروتونه در فصل 19-2018 بود. روستوف روسیه،المپیاکوس یونان و هایدوک اسپلیت کرواسی دیگر تیم‌های میلیچ در سال‌های گذشته بودند.

کمتر از 300 هزار یورو

میلیچ باقیمت 500 هزار یورو به سری B ایتالیا و باشگاه کروتونه رفت، اما در تازه‌ترین ارزش او در ترانسفر مارکت 300 هزار یورو تخمین زده‌شده است. پیش‌بینی می‌شود که ارزش قرارداد او با استقلالی‌ها بسیار کمتر از 300 هزار یورو باشد.

انتهای پیام/449