آقای فاطمی امین توانایی اداره وزارت صمت را ندارد/ با مردم کاری کردند که برای حمل‌ و نقل بروند سراغ فرغون ؟؟
آقای فاطمی امین توانایی اداره وزارت صمت را ندارد/ با مردم کاری کردند که برای حمل‌ و نقل بروند سراغ فرغون ؟؟
من اعتقاد دارم وزیر محترم صمت قانون واردات خودرو را اجرا نکرده است، یک بخشنامه ای را از خودش در آورده و آن بخشنامه را ما قبول نداریم و بخشنامه درستی نیست.

افزایش افسارگسیخته قیمت خودرو ی داخلی آنهم چند هفته بعد از اعتماد مجدد نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی به وزیر صمت و ادامه دار بودن این روند یعنی افزایش قیمت ها باعث شد تا بار دیگر نمایندگان خانه ملت در صدد استیضاح آقای فاطمی امین برآیند اما آنچه مشخص است این است که باید قبول کنیم که صنعت خودروسازی ما دارای مافیای قدرتمندی است که نه دولت سیزدهم  بلکه دولت های قبل آن نیز  نتوانستند تا از پس این اژدهای هفت سر بر بر آمده و  بتوانند با ساختار معیوب خودروسازان  مقابله نمایند و این نشان می دهد که استیضاح و رفتن و آمدن این وزیر و آن وزیر هیچ تاثیری در این بهبود شرایط آنها نخواهد داشت لذا اگر مجلس شورای اسلامی بنای اصلاح این ساختار  به نفع مردم را دارد بایست مشکلات این صنعت را بصورت ریشه ای حل و مرتفع نماید .

اینکه مسئولان ما افتخار می کنند که صنعت خودروسازی ما جزء چند خودرو ساز بزرگ دنیا از نظر تولید است یک نکته بسیار عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از به جریان افتادن طرح مجدد استیضاح وزیر صمت از روز دوشنبه هفته جاری خبر داد.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ لطف‌الله سیاهکلی نماینده عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در رابطه با زمزمه‌ها پیرامون طرح مجدد استیضاح وزیر صمت، گفت: بله، بنده از روز دوشنبه مجددا استیضاح وزیر صمت را به جریان انداخته و در سامانه بارگذاری کردم و الان در مرحله جمع‌آوری امضاء هستیم.

وی ادامه داد: من همچنان اعتقاد دارم که آقای فاطمی امین توانایی اداره وزارت صمت را ندارد و نشانه این را هم قبلا گفتم. اکنون قیمت خودرو به قدری افزایش پیدا کرده است که دیگر مردم نسبت به قیمت آن سِر (بی‌حس) شده‌اند، یعنی دیگر افزایش بیشتر از این تاثیری بر مردم ندارد چون مردم اصلا دیگر قدرت خرید ندارند و نمی‌توانند خودرو بخرند. در واقع آقای فاطمی امین کاری کرد که مردم برای حمل‌ و نقل بروند سراغ فرغون و فرغون بخرند.

سیاهکلی افزود: من فکر می‌کنم دولت باید در این رابطه پیش‌دستی کند، ما خواهش می‌کنیم و دست دولت را می‌بوسیم که وزیر صمت را تغییر دهد.

نماینده مردم قزوین در مجلس درخصوص عرضه خودرو در بورس که منجر به گران‌تر فروخته شدن خودروها شده است، تاکید کرد: اصلا عرضه خودرو در بورس یعنی گرانفروشی، اگر کسی غیر از این فکر می‌کند، اشتباه است. بورس به معنی گرانفروشی است، این اتفاقی که رخ داده به معنی آن است که شما روز به روز با افزایش قیمت خودرو مواجه خواهید بود، اصلا بورس به معنای افزایش روزانه قیمت خودرو است و غیر از این اصلا بورس نیست.

سیاهکلی در رابطه با واردات خودرو، خاطرنشان کرد: در بحث واردات خودرو اول اینکه قانون اسقاط خودرو هنوز مانده است، نکته دیگر اینکه من اعتقاد دارم وزیر محترم صمت قانون واردات خودرو را اجرا نکرده است، یک بخشنامه ای را از خودش در آورده و آن بخشنامه را ما قبول نداریم و بخشنامه درستی نیست چراکه نمی‌تواند مشکل را حل کند و با آن بخشنامه هم نمی‌توان بازار خودرو را سامان داد.

وی با اشاره به تصویب ماده قانون اسقاط خودرو توسط شورای نگهبان، گفت: یک خبر خوب اینکه شورای نگهبان ماده ۱۰ قانون را تصویب کرد و این یک خبر خوب برای کامیونداران عزیز است که ان‌شاءالله این عزیزان از نگرانی و استرس راحت شوند، الحمدلله مساله کامیون‌ها حل شد.

انتهای پیام/6419

  • منبع خبر : ایلنا