آمار و اطلاعات روزانه افراد مبتلا و فوتی کرونا بصورت استانی شفاف و کامل به مردم اعلام شود / اعلام نکردن آمارها مشکلی را حل نمی‌کند
آمار و اطلاعات روزانه افراد مبتلا و فوتی کرونا بصورت استانی شفاف و کامل به مردم اعلام شود / اعلام نکردن آمارها مشکلی را حل نمی‌کند
برای رفع این بحران و کنترل شرایط فشارهایی را به وزارت بهداشت وارد خواهیم کرد تا با ایجاد محدودیت های مجدد حساسیت مردم را نسبت به موضوع بیماری کرونا افزایش دهند.

بهارستان آنلاین – نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس با بیان اینکه معتقدم مسئولان باید روزانه آمار و اطلاعات افراد مبتلا و فوتی کرونا در استان‌ها را به صورت شفاف و کامل به مردم اعلام کنند گفت: اعلام آمار کرونا در تمام شرایط مخصوصا در مقاطع خطرناک باعث می‌شود که مردم در عملکرد و اقدامات خود رعایت کنند چرا که اعلام نکردن آمارها مشکلی را حل نمی‌کند.

به گزارش بهارستان آنلاین ؛ جعفر قادری با اشاره به اینکه بی شک اگر احساس کنیم که به دلیل عدم اعلام آمار شرایط بیماری و تعداد مبتلایان کرونا وارد مرحله بحرانی شده است به وزیر بهداشت تذکر خواهیم داد، افزود: برای رفع این بحران و کنترل شرایط فشارهایی را به وزارت بهداشت وارد خواهیم کرد تا با ایجاد محدودیت های مجدد حساسیت مردم را نسبت به موضوع بیماری کرونا افزایش دهند.

مسئولان اجرائی استان از اختیاراتشان استفاده کنند

نماینده شیراز و زرقان در مجلس در ادامه با بیان اینکه اگر فارس وارد وضعیت بحرانی و وخیم شده نیاز است تا مسئولان اجرایی استان از اختیاراتشان برای کنترل بیماری کرونا استفاده کنند گفت: از این رو به نظر می‌رسد تا مسئولان اجرایی با اعمال مجدد محدودیت ها زمینه کنترل بیماری کرونا در استان و شیراز را فراهم کنند.

وی با اشاره به اینکه دلیلی ندارد در شرایط اوج گیری کرونا فعالیت ها و اقدامات مانند گذشته انجام شود ادامه داد: بی شک در جهت کنترل و مقابله با این بیماری نیاز است تا مشاغلی که به مردم آسیب وارد می کنند و سبب تشدید بیماری می شوند تعطیل شوند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در ادامه با اشاره به اینکه تعطیلی‌ها نباید به گونه ای باشد که باعث تشدید مشکلات اقتصادی مردم شود بیان کرد: در جهت وضعیت اقتصادی مردم نیاز است تا مسئولان اقداماتی بیندیشند که تعطیلات مجدد مشاغل به زندگی و معیشت و اقتصاد خانوارها آسیب وارد نکند.

قادری در پایان با اشاره به اینکه تحریم ها باعث شده دولت در زمان قبل از کرونا با مشکلات زیادی مواجه شود تصریح کرد: نباید فراموش کرد که دولت در حال حاضر از توان مالی مناسبی برخوردار نیست که بتواند در بخش وضعیت معیشت و اقتصاد موفق عمل کند.

انتهای پیام / 1386