این آمریکای امروزی از لحاظ قدرت نظامی، سیاسی، اقتصادی فاصله زیادی با آمریکا گذشته دارد
این آمریکای امروزی از لحاظ قدرت نظامی، سیاسی، اقتصادی فاصله زیادی با آمریکا گذشته دارد
امروز شاخص قدرت خرید تولید ناخالص چینی‌ها به ۳۰ تریلیون دلار رسیده و این در حالی است که برحسب روایت سخاوتمندانه وال استریت تولید ناخالص آمریکا ۲۵ هزار میلیارد دلار است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آمریکا به لحاظ اقتصادی رسما دستان خود را در مقابل قدرت بزرگی مثل چین بالا آورده؛ به گونه‌ای که امروز شاخص قدرت خرید تولید ناخالص چینی‌ها به ۳۰ تریلیون دلار رسیده است.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی«بهارستان آنلاین» ؛  صفار هرندی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش بین المللی قرن بیست و یکم و جهان عاری از سلطه آمریکا که از سوی مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، گفت: امروزه چاره‌ای جز این نیست که بپذیریم آمریکا، آمریکای سابق نیست، چون این آمریکا از لحاظ قدرت نظامی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی فاصله زیادی با آمریکا گذشته دارد.

وی افزود: امروز کشور‌های آمریکای لاتین از حوزه نفوذ و حیاط خلوت آمریکا دارند خارج می‌شوند و دولت‌هایی سر کار می‌آیند که در برابر آمریکا مدعی هستند و آخرین کشور نیز برزیل بوده که با انتخاب جاسیلوا از حوزه نفوذ آمریکا خارج شده است.

صفار هرندی اظهار کرد: آمریکا باید به طور طبیعی بپذیرد سیادتی را که به ضرت جرح و زور بر یک منطقه‌ای به دست آورده امروز از دست داده، چون نه سرش را دارد و نه زورش می‌رسد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آمریکا به لحاظ اقتصادی رسما دستان خود را در مقابل قدرت بزرگی مثل چین بالا آورده به گونه‌ای که امروز شاخص قدرت خرید تولید ناخالص چینی‌ها به ۳۰ تریلیون دلار رسیده و این در حالی است که برحسب روایت سخاوتمندانه وال استریت تولید ناخالص آمریکا ۲۵ هزار میلیارد دلار است و این کشور در جایگاه دوم چین را تعقیب می‌کند.

انتهای پیام/6084

 

 

 

 

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین