آمریکا با ماهواره ای خود می داند چه کسی مسئول حمله به کشتی های نفتکش در دریای عمان است
آمریکا با ماهواره ای خود می داند چه کسی مسئول حمله به کشتی های نفتکش در دریای عمان است
حادثه دریای عمان چند ساعت بعد از هدف قرار گرفتن فرودگاه اُب ها در جنوب عربستان ، با استفاده از موشک های کروز حوثی های یمن اتفاق افتاد ؛ حمله ای که نوعی تحول مهم در دایره بازی بین عربستان و امارات از یک سو و حوثی ها از سوی دیگر ، محسوب می شود.

بهارستان آنلاین – وائل قندیل روزنامه نگار معروف مصری در العربی الجدید نوشت : در آب های بین المللی و منطقه ای هر گونه حرکت کشتی ها و نفت کش ها در شرایط عادی تحت نظارت 24 ساعته ماهواره های آمریکایی قرار دارد و در زمان ها و شرایطی که تنش ها بیشتر می شود نظارت های مذکور چند برابر می شود به طوری که واشنگتن از اسم و شکل هر جنگنده ای که روی کشتی های نفت کش پرواز می کند و یا حتی نوع تمساحی که در زیر کشتی ها قرار دارد ، آگاه است.

به گزارش بهارستان آنلاین ، این روزنامه نگار مصری در ادامه مطالب خود آورده است ؛ بر این اساس باید گفت : دولت ترامپ به خوبی می داند کدام طرف دو نفت کش در دریای عمان مورد هدف قرار گرفته است ، همانطور که به یقین از پشت پرده حوادث بندر الفجیره در ماه گذشته نیز کاملا مطلع می باشد.

وی بابیان این مطلب که واشنگتن به خوبی می داند کدام طرف ها خواستار جنگی جنون آمیز در منطقه هستند ، گفت : این طرف ها با استفاده از تمام وسایل و ابزارها برای فعال کردن آتشفشان جنگ در منطقه تلاش می کنند.

حادثه دریای عمان چند ساعت بعد از هدف قرار گرفتن فرودگاه اب ها در جنوب عربستان ، با استفاده از موشک های کروز حوثی های یمن اتفاق افتاد ؛ حمله ای که نوعی تحول مهم در دایره بازی بین عربستان و امارات از یک سو و حوثی ها از سوی دیگر ، محسوب می شود.

در واقع ائتلاف سعودی – اماراتی تصور می نمود که جلب ، رضایت اسرائیل تها از طریق ایجاد خلل در روند به نتیجه رسیدن انقلاب های تغییر در برخی کشورهای عربی، با دشمنی مشترک آن ها با تهران و تلاش برای به راه انداختن جنگ علیه آن ، متناسب است . غافل از اینکه این جنگ در صورت وقوع ، بیش از هر چیز ، خود این دولت های حقیر را در آتش خود می سوزاند و حال آنکه این دولت ها گمان می کنند می توانند بدون سوخته شدن از بازی با آتش به سلامت از این معرکه خارج شوند.

هیچ عرب اصیل و عاقلی تحت هیچ شرایطی نمی تواند از بمباران آنها ، سوختن صنعاء ، نابودی تدمر و از طرابلس ، حلب و ادلب خوشحال شود ، اما متاسفانه برخی ازحاکمان عرب هستند که تصور می کنند بقای سیاسی آن ها در گرو مشتعل مانده این جهنم است.

انتهای پیام/ 227

  • منبع خبر : العربی الجدید