آمریکا در آستانه جنگی با روسیه و چین قرار دارد که در آن مقصر است
آمریکا در آستانه جنگی با روسیه و چین قرار دارد که در آن مقصر است
ا در آستانه جنگ با روسیه و چین در مورد مسائلی هستیم که تا حدی، بدون اینکه هیچ تصوری از اینکه چگونه پایان خواهند یافت یا به کجا باید منجر شوند، خودمان ایجاد کرده‌ ایم.

وزیر خارجه سابق آمریکا گفت: ما در آستانه جنگ با روسیه و چین در مورد مسائلی هستیم که تا حدی، خودمان ایجاد کرده‌‌ایم.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین»؛ هنری کسینجر وزیر خارجه سابق آمریکا (از ۱۹۷۳ تا ۱۹۷۷) در مصاحبه با روزنامه آمریکائی وال‌استریت ژورنال در سخنانی گفت : ایالات متحده در آستانه جنگ با روسیه و چین در مورد مسائلی است که تا حدی خودش آنها را ایجاد کرده است.

این مقام سابق آمریکا در این خصوص ادامه داد: تنها کاری که می‌ توان انجام داد تشدید تنش و ایجاد گزینه‌ها نیست، برای این کار باید نوعی هدف وجود داشته باشد.

هنری کسینجر  در ارتباط با اوکراین خاطرنشان کرد که «چیزی مانند فنلاند» که عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) نیست، «بهترین نقش» برای کی‌‌یف به‌شمار می‌آید.

کسینجر معتقد است که اکنون به دلیل عملیات ویژه‌‌ای که توسط روسیه در حال انجام است، به هر شکلی، رسمی یا غیررسمی، با اوکراین باید مانند یکی از اعضای ناتو رفتار شود.

روسیه ۲۴ فوریه سال جاری میلادی (۵ اسفند سال ۱۴۰۰) عملیات ویژه نظامی خود در اوکراین را با هدف غیرنظامی و نازی‌زدایی کردن این کشور آغاز کرد.

این اقدام روسیه در حالی صورت گرفته است که به گفته مقامات این کشور چاره دیگری در برابر مسکو در مقابله با سیاست‌های خصمانه غرب و ائتلاف نظامی ناتو نمانده بود.

انتهای پیام/5706

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین