آمریکا و غربی ها با فشار لابی صهیونیستی در پی به بن بست کشاندن مذاکرات هستند
آمریکا و غربی ها با فشار لابی صهیونیستی در پی به بن بست کشاندن مذاکرات هستند
دستگاه دیپلماسی کشور باید به شرایط قبل بازگردد و تعهد در قبال تعهد را سرلوحه کار خود قرار دهد .

عضو هیات رییسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی شبکه نفوذ داخل و لابی صهیونیست‌ها را عامل قطعنامه شورای حکام بر علیه ایران برشمرد و عنوان کرد : در چنین شرایطی هر اقدامی باید بر اصل عمل طرفین به تعهدات انجام شود.

به گزارش جامعه خبری «بهارستان آنلاین» ؛ هادی بیگی نژاد نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی درباره قطعنامه شورای حکام علیه ایران گفت: در اسفندماه سال گذشته آژانس بین المللی انرژی اتمی با ایران توافق کرد که جمهوری اسلامی ابهامات موجود درباره فعالیت هسته‌ای خود را توضیح دهد و در مقابل آژانس هم در آینده همکاری لازم را انجام دهد.

وی در ادامه گفت : آژانس به قسمت اول این توافق که بازدید از مراکز هسته‌ای کشور بود جامع عمل پوشاند. اما برای اینکه جمهوری اسلامی متهم به عدم همکاری لازم با آژانس شود، عنوان کرد که ایران دسترسی کافی برای بازدید به نمایندگان آژانس بین المللی انرژی اتمی نمی‌دهد.

نماینده مردم ملایر با بیان اینکه سناریو سه کشور اروپایی علیه ایران از پیش طراحی شده بود، گفت:جمهوری اسلامی ایران با کشورهای اروپایی در خصوص تاسیسات هسته‌ای همکاری کرد. اما صهیونیست‌ها با ارتباطی که با شبکه نفوذ داخلی برقرار کردند، مسائل مختلف هسته‌ای را رصد کرده و حتی بر روی اطلاعاتی که در توافق ذکر شده حاشیه سازی می‌کنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه شبکه نفوذ و نفاق در پی این است که پرونده هسته‌ای ایران سیر طولانی‌تری را سپری نماید؛خاطرنشان کرد: هدف صهیونیست ها  این است ایران از یک سو در حوزه علم و دانش هسته‌ای دستاوردی نداشته باشد و از سوی دیگر دستاوردهای فعلی را نیز از دست بدهد از سویی دیگر آنها مدعی هستند که فقط ایران باید به تعهدات خود عمل کند و طرف مقابل هیچ تعهدی در این باره ندهد.

دبیر اول کمیسیون انرژی مجلس در ادامه یادآور شد: طرف مقابل در پی بن بست کشاندن مذاکرات فعلی است و در چنین شرایطی باید دستگاه دیپلماسی کشور به شرایط قبل بازگردد و تعهد در قبال تعهد را سرلوحه کار خود قرار دهد و انجام هر کاری در عمل به تعهدات به صورت دو طرفه انجام شود.

 نماینده مجلس یازدهم درباره راهکاریی که دولت برای بی اثر کردن چنین قطعنامه‌هایی باید در پیش بگیرد، خاطرنشان کرد: راهی جز پیمان‌های چندجانبه با کشورهای همسایه، منطقه و دیگر کشورها نیست و خوشبختانه دولت سیزدهم این رویکرد را در دستور کار سیاست خارجی خود قرار داده است.

انتهای پیام/5280

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین