آیا از طرح برندهای مختلف سیگار در محصولات خوراکی کودکان در فضای مجازی مطلع هستید؟
آیا از طرح برندهای مختلف سیگار در محصولات خوراکی کودکان در فضای مجازی مطلع هستید؟
تبلیغ و فروش اینگونه محصولات ضد فرهنگی نشان دهنده آن است که  دشمن با تکیه بر جغرافیای مجازی، تمامی محیط واقعی، فکری و فرهنگی کودکان و نوجوانان کشورمان را نشانه رفته اند.

امروزه فناوری اطلاعات و ارتباطات علیرغم اینکه توانسته است تا فرصت های فراوانی را ایجاد کند ، اما دارای آسیب ها و مخاطرات فراوان به خصوص برای کودکان و نوجوانان می باشد که لازم است به منظور حمایت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی چاره اندیشی اساسی صورت پذیرد. .

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ یکی از موضوعاتی که در حوزۀ فرهنگ به ویژه فرهنگ کودکان این روزها در کشور با آن روبرو هستیم استفاده از تبلیغات و فروش کالا ها و محصولات نا متعارف در فضای مجازی است که متاسفانه این روند در غفلت مسئولان فرهنگی کشور صورت می پذیرد.

استفاده از طرح،شکل ونام تجاری سیگار برای خوراکی کودکان یکی از همین مواردی است که به تازگی و در سایه غفلت مسئولان فرهنگی صورت پذیرفته است و بسیار جای تاسف دارد چراکه تأثیر بسزایی بر ذهنیت کودکان برای شناخت و ترغیب آنها برای استفاده از دخانیات و سیگار و حتی مواد مخدر دارد که انتشار و بازخورد گسترده‌ ی این موضوع در بین کودکان آنهم در فضای مجازی می تواند جای سئولات بسیاری را به همراه داشته باشد.

البته از این گونه موارد آنهم در حوزه کودک و نوجوان کم سراغ نداریم از وجود عکس های نامتعارف بروی کیف ، کوله پشتی ها و نوشت افزار دانش آموزان تا وجود بازی های خشن و مستهجن که همگی حکایت از آن دارد که سازمان ها و نهادها و به ویژه وزارت آموزش و پرورش و وزارت ارشاد و وزارت ارتباطات هیچگونه برنامه ای برای برون رفت از این شرایط را ندارند.

نکته مهم و پایانی اینکه با توجه به حوادث اخیر در کشور و سرمایه گذاری و تمرکز دشمن به روی نسل کودک و نوجوان این نکته حائز اهمیت می باشد که آنها در صدد هستند تا با مهندسی فرهنگی بتوانند دختران و پسران جوان کشورمان را به تسخیر افکار و ایده های خود در آوردند لذا مسئولان فرهنگی کشور باید از خواب زمستانی خود بیدار شوند و بدانند که تهدیدات و گزینه های دشمنان دیگر نظامی نیست و امروز دشمنان با توسل به جنگ نرم و با استفاده از ابزارهای ارتباطی و رسانه ای در کشورها نفوذ می نمایند و این نشان از این است که در زنگارهای گذشته باید بازنگری اساسی و اصولی صورت گیرد.

 

انتهای پیام/6438

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین