آیا تیم ملی با ویلموتس می تواند براس سومین بار متوالی راهی جام جهانی قطر شود؟
آیا تیم ملی با ویلموتس می تواند براس سومین بار متوالی راهی جام جهانی قطر شود؟
مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی ایران شد این خبر در آخرین دقایق شب گذشته توسط مهدی تاج اعلام شد.

بهارستان آنلاین – پس از کش و قوس های فروان بالاخره مارک ویلموتس و دستارش اسپیونسی بامداد امروز وارد تهران تا هدایت تیم ملی ایران را بر عهده بگیرد.

به گزارش بهارستان آنلاین ، ویلموتس به همراه دو دستیار خود در حالی وارد ایران شدند که برای استقبال آنها فقط یک خودروی تشریفات فراه بود ن در حالیم شده بود که ابتدا ویلموتس سوار خودرو شد و نفرات بعدی ابراهیم شکوری و محمد رضا ساکت بودند این در حالی بود وقتی یکی از دستیاران ویلوتس به سمت دیگر خودرو رفت و در را باز کرد تا سوار خودرو شود ، متوجه حضور محمد رضا ساکت در این خودرو شد و با تعجب در را بست و به همراه دیگر دستیار این مربی بلژیکی در گوشه ای از محوطه فرودگاه ایستادند. با این حال باز هم هیچ فردی کنار همراهان ویلموتس نبود تا آنها را راهنمایی کند و این دو مربی پشت سر خودروی تشریفات ویلموتس ایستاده بودند تا خودروی مخصوص آنها برسد .

این اتفاق در شرایطی رخ داد که حضور ابراهیم شکوری در خودروی تشریفات به همراه ویلموتس به عنوان سرپرست دبیر کلی فدراسیون قابل توجیه و ضروری است ، اما چرا محمد رضا ساکت که پس از ترک پست دبیرکلی فدراسیون به عنوان مشاور در فدراسیون فعالیت می کند ، علاوه بر حضور در مراسم استقبال ، باید در خودروی تشریفات سرمربی جدید تیم ملی حاضر شده و کنار او بنشیند ؟ مسئله ای که باعث شد همراهان ویلموتس متعجبانه با این رفتار برخورد کنند.

اما در فاصله یکی دو ساعت ساعت از نهایی شدن حضور مرد بلژیکی روی نیمکت ایران ، رسانه های آلمانی آنرا به صورت گسترده ای پوشش دادند.

اشپیگل آنلاین در واکنش به سفر مارک ویلموتس به تهران برای عقد قرارداد رسمی با فدراسیون ایران مدعی شد مرد بلژیکی در جدیدترین ماجراجویی خود سودای حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را دارد تا دوباره طعم مربیگری در این معتبر را بعد از ۲۰۱۴ برزیل بچشد.

رسانه آلمانی در ادامه نوشت : هافک سابق باشگاه شالکه صبح روز چهارشنبه (امروز) با قرداد سه ساله ای با فدراسیون ایران تا پایان جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به امضا خواهد رساند تا رسما سرمربی جدید ایران و جانشین کارلوس کی روش لقب بگیرد . او در سال ۱۹۹۷ با شالکه قهرمان اروپا شد و در سال ۲۰۰۲ نیز عنوان قهرمانی جام حذفی را به عنوان کاپیتان این تیم بالای سر برد . بعد از آن ، از سال ۲۰۰۹ به عنوان کمک مربی به تیم ملی بلزیک پیوست و از سال ۲۰۱۰تا ۲۰۱۶ سرمربی شیاطین سرخ بود .

اشپیکل با اشاره به اینکه ویلموتس در راه رساندن ساحل عاج به جام جهانی ۲۰۱۸ ناکام ماند در انتهای گزارش خود این سوال را مطرح کرد که ایران با ویلموتس می تواند براس سومین بار متوالی راهی جام جهانی قطر شود؟