تحلیل وضعیت قیمت خودرو در سال جدید
تحلیل وضعیت قیمت خودرو در سال جدید

بهارستان انلاین – بازار خودرو در هفته دوم سال جدید هیچگونه تحرکی نداشت به نحوی که با توجه به افزایش قیمت ها در سال 97 هیچ تمایلی برای خرید از سوی متقاضیان مشاهده نمی شد و بسیاری از فعالان این حوزه نیز معتقد به ادامه این روند برای چند ماه اینده می باشند. بهارستان آنلاین […]

بهارستان انلاین – بازار خودرو در هفته دوم سال جدید هیچگونه تحرکی نداشت به نحوی که با توجه به افزایش قیمت ها در سال 97 هیچ تمایلی برای خرید از سوی متقاضیان مشاهده نمی شد و بسیاری از فعالان این حوزه نیز معتقد به ادامه این روند برای چند ماه اینده می باشند.

بهارستان آنلاین ؛ اگر سری به نمایشگاه ها و سایت های خرید خودرو بزنید به سادگی متوجه می شوید که با وجود اینکه در اواخر سال گذشته خودروسازان تا حدودی با افزایش فروش فوری توانستند از التهاب افزایش افسارگسیخته قیمت خودروهای تولیدی خود بکاهند اما هنوز از حباب این افزایش به شکل واقعی کاسته نشده است.

اگرچه از نیمه دوم فروردین شاهد عرضه محصولات پیش فروش شده شرکت های خودروساز خواهیم بود و تا حدودی عرضه از تقاضا پیشی خواهد گرفت اما باید به انتظار نشست و دید آیا میل به خرید خودرو همچنان مانند سه ماه پایانی سال گذشته افزایش خواهد داشت یا اینکه خودرو نیز همانند مسکن سال پر رکود را تجربه می نماید.

اما بیشتر تحلیگران این حوزه معتقد به کاهش قیمت ها و شکسته شدن قیمت بازار نسبت به کارخانه به دلیل کاهش تقاضا در آینده نزدیک هستند که البته باید دید که آیا خودروسازان نیز به تعهدات خود نسبت به تحویل به موقع محصولاتشان اقدام خواهند نمود .

انتهای مطلب /23

  • نویسنده : امیرحسین عصاریان