آیت الله رئیسی منتظر اذن رهبری برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰ است /نباید جریان نیروهای انقلاب تلقی شان این باشد که برنده انتخابات هستند/ جریان رقیب بر روی یک کاندیدا اجماع کند رای بالایی خواهد داشت
آیت الله رئیسی منتظر اذن رهبری برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰ است /نباید جریان نیروهای انقلاب تلقی شان این باشد که برنده انتخابات هستند/ جریان رقیب بر روی یک کاندیدا اجماع کند رای بالایی خواهد داشت
اجماع بر روی گزینه های دیگ ردر حد آیت الله رئیسی کار سختی است.

بهارستان آنلاین – گفت: آیت الله رئیسی منتظر اذن رهبری است و اگر از ناحیه رهبری مخالفتی نباشد مانعی برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰ ندارد.

به گزارش «بهارستان آنلاین » ؛ حجت الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم در رابطه با “حضور رئیس قوه قضاییه در انتخابات ۱۴۰۰” گفت: با تعداد قابل توجهی از کاندیداها صحبتی صورت گرفته و اکثرا اعلام داشتند در صورتی کاندیدا خواهند شد که رئیسی بنای حضور در انتخابات را نداشته باشد و تا حدی بستری برای اجماع تقریبی پدید آمده است. اکثر افراد در جریان نیروهای انقلاب اعلام کاندیداتوری خود را منوط به عدم ثبت نام رئیسی کرده اند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: رئیسی منتظر اذن رهبری است و اگر از ناحیه رهبری مخالفتی نباشد مانعی برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰ ندارد.

عضو جامعه روحانیت مبارز، در خصوص شرایط قوه قضاییه بعد از استعفای آیت الله  رئیسی و حضور وی در انتخابات گفت: در مجموعه قوه قضاییه کسانی حضور دارند که بخواهند مسئولیت قوه قضاییه را به عهده بگیرند و همین بنیانی را که رئیسی بنا کرده ادامه دهند.

وی  در خصوص اجماع اصولگرایان بر روی گزینه ای غیر ازآیت الله  رئیسی بیان کرد: بعید است اجماع در حد آیت الله رئیسی بر روی گزینه های دیگر پدید آید و کار سختی است، اما هستند کسانی که با آنها رایزنی شده و از اجماع نسبی برخوردار هستند. تصور می کنم اصل رقابت دراین دوره از انتخابات شرایط سختی را به وجود می آورد.

حجت الاسلام مصباحی مقدم افزود: نباید جریان نیروهای انقلاب نوعی خاطر جمعی برای انتخابات خردادماه ۱۴۰۰ تصور کنند و تلقی شان این باشد که برنده انتخابات هستند. اگر جریان رقیب بر روی یک کاندیدا اجماع کند رای بالایی خواهد داشت. جریان انقلابی باید همه همت اش بر این باشد که یک کاندیدا خروجی مجموعه باشد تا احتمال قابل قبولی برای موفقیت پدید آید.

انتهای پیام/۲۹۴۳

  • منبع خبر : برنا