اجازه نمی‌دهیم دشمن تصویر ناامید‌کننده‌ای از ایران در ذهن مردم ایجاد کند
اجازه نمی‌دهیم دشمن تصویر ناامید‌کننده‌ای از ایران در ذهن مردم ایجاد کند
آمریکایی‌ها با همه توان در ایران اغتشاشات را کلید زدند اما به این نتیجه رسیدند که برآورد‌های اشتباهی داشتند‌.

مسئول سابق سازمان اطلاعات سپاه پاسداران؛ گفت : ایران توانمندی این را دارد که دموکراسی موجود غربی را تضعیف و حکمرانی جدیدی ارائه دهد از این رو آمریکا به دنبال ایجاد بی‌ثباتی در داخل ایران است.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛  حجت‌الاسلام و المسلمین حسین طائب عصر دیروز در نشست سیاسی حوادث اخیر و مسائل بین‌المللی که در فرهنگسرای شهرکرد با حضور اقشار مختلف بسیج برگزار شد, گفت:در پنجمین دهه انقلاب استکبار جهانی برای رقابت با انقلاب اسلامی و تسلط بیشتر بر منطقه به پاخاسته است.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  خاطرنشان کرد: آمریکا در دهه سرنوشت‌ساز خود قرار گرفته و طبق سند منتشر شده در این کشور باید برای رسیدن به تسلط جهانی تا ۳ الی ۸ سال آینده بر مشکلات داخلی و بین‌المللی خود فایق آید.

مسئول سابق سازمان اطلاعات سپاه با بیان اینکه خاورمیانه قلب جهان است، افزود: آمریکا تلاش کرده برای تصرف ایران دور تا دور ایران را خلوت کند تا این کشور منزوی و به راحتی براندازی شود اما هیچ کدام از عملیات‌های نظامی و هزینه‌های سنگین در اطراف، ایران را متزلزل نکرد.

طائب با بیان اینکه دنیا در حال تغییر است به چالش‌های پیش روی آمریکا اشاره کرد و ادامه داد: رقابت‌های قدرت‌های بزرگ، چالش‌های مشترک تغییرات آب و هوایی، جنگ آب و غذا، بیماری‌های واگیر، کمبود انرژی و گرانی از چالش‌های اساسی است.

وی اظهار داشت: باید تلاش کنیم وضعیت ناپایدار آمریکا ادامه پیدا کند و امنیت اسرائیل در منطقه خدشه‌دار شود.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مسئول سابق سازمان اطلاعات سپاه تصریح کرد: آمریکایی‌ها با همه توان در ایران اغتشاشات را با موضوعات امنیتی، سیاسی و اجتماعی کلید زدند تا ایران یکپارچه را از بین ببرند اما به این نتیجه رسیدند که برآورد‌های اشتباهی داشتند‌.

وی به راهبرد‌های آمریکا در مقابل ایران اشاره کرد و گفت: بی‌ثبات‌سازی کشورهای منطقه مقاومت، ایجاد اغتشاش، ایجاد اجماع بین‌المللی علیه ایران، طرح مسائل حقوق بشری و تهدید نظامی از جمله این راهبردها هستند.

طائب اظهار داشت: تحقق هدف راهبردی آمریکایی‌ها در خصوص داخل ایران در این مقطع با جنگ ترکیبی انجام می‌پذیرد، جنگ ترکیبی عبارت است از یک راهبرد دفاعی آمیخته به جنگ سیاسی و کلاسیک و نامنظم، مجازی، خبررسانی جعلی، برهم زدن بافت جمعیتی و ایجاد تضاد دینی.

وی عنوان کرد: اساس جنگ ترکیبی جنگ نرم و نیمه‌سخت است که در جنگ نرم دشمن تلاش می‌کند جای عشق و نفرت را عوض کند و افراد را با ارزش‌های خود بیگانه کند و در جنگ نیمه‌سخت تلاش می‌کند با ترور و خرابکاری و اعمال خشونت ایجاد ناامنی کند.

طائب تصریح کرد: مهار قدرت انقلاب اسلامی در جنگ ترکیبی با اولویت دادن به اقدامات نرم و نیمه سخت و دو اقدام محوری هویت‌زدایی و هویت‌زایی دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: شبهه‌افکنی از طریق طرح سوالات راهبردی، عملیاتی، تاکتیکی و تکرار سوالات با پاسخ‌های ناقص و دروغ، تردید در صداقت، ایجاد بی‌تفاوتی در مردم و ترس در خواص، ایجاد گسست اجتماعی، تشدید نفرت و کینه در مردم نسبت به حاکمیت، نافرمانی در همه سطوح، تقابل امنیتی سیاسی و اجتماعی و تبدیل نافرمانی فردی به اجتماعی، شکست اقتدار امنیتی و شکل‌گیری هرج و مرج از گام‌های هویت‌زدایی است.

طائب افرود: توسعه اینترنت و شبکه‌های ماهواره‌ای، تبلیغ لذت‌گرایی و سبک زندگی غربی، شبکه‌سازی، تولید هیجان از طریق بازی‌های رایانه‌ای و تبدیل به خشونت، تخلیه هیجانات علیه حکومت و معرفی لیدر داخلی از گام‌های هویت‌زایی است.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: واقعیت در نظر بیگانگان با تصویرسازی که دارند متفاوت است چرا که در واقع ایران کشوری مستقل، مبتکر الگوی حکمرانی جدید، بی‌ثبات‌کننده امنیت اسرائیل و آمریکا و پیش‌برنده مقاومت در داخل و خارج ایران است.

وی افزود: اما بیگانگان با تصویرسازی غلط ایران را کشوری حامی تروریست، ناقض حقوق بشر، گرفتار فساد، دارای گسست‌های قومی، مذهبی و نسلی، دروغگو و دیکتاتور معرفی می‌کنند.

طائب شرط پیروزی در این جنگ جهانی را استقامت دانست و تصریح کرد: با همت دولت سیزدهم و تربیت نسلی آماده با سرعت پیشرفت می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم دشمن تصویر ناامید‌کننده‌ای از ایران در ذهن مردم ایجاد کند.

پایان پیام/ ۶۸۰۳۵

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین