اجرای طرح تامین کالاهای اساسی بار مالی مضاعف نخواهد داشت
اجرای طرح تامین کالاهای اساسی بار مالی مضاعف نخواهد داشت
دولت به جای متهم کردن مجلس به اینکه منابع را تامین نمی کند پاسخ دهد چرا یارانه ثروتمندان را در سال انتخابات حذف نکرده و قانون را اجرا نکرد تا از این طریق منابعی در اختیار دولت قرار گرفته و معیشت نیازمندان را تامین کند.

بهارستان آنلاین – عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت به جای متهم کردن مجلس به اینکه منابع را تامین نمی کند، پاسخ دهد چرا یارانه ثروتمندان را در سال انتخابات حذف نکرده و قانون را اجرا نکرد تا از این طریق منابعی در اختیار دولت قرار گرفته و معیشت نیازمندان را تامین کند.

به گزارش بهارستان آنلاین ؛ حجت الاسلام علیرضا سلیمی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات روز گذشته معاون پارلمانی رئیس جمهور مبنی براینکه دولت مخالف طرح تامین کالاهای اساسی است و مجلس بار مالی را تامین نمی کند، تعیین می کند گفت: آقایان دولتی بفرمایند آیا براساس نرخ تورم که بانک مرکزی ۴۱ درصد اعلام کرده است، حقوق ها را اضافه کردند یا نه؟

وی با بیان اینکه در حال حاضر معیشت مردم نسبت به سال قبل به شدت تحت فشار قرار گرفته است ادامه داد: سوال ما از دولت این است که برای تامین مابه التفاوت خسارت هایی که به خاطر سیاست های اقتصادی دولت و افزایش نرخ تورم به مردم وارد شده است چه تمهدیدی را اندیشیده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه دولت اعلام کرده که برای رونق گردشگری وجوهی را به این بخش اختصاص خواهد داد تصریح کرد: اگر دولت منابعی در اختیار ندارد پس این موارد را چگونه تامین خواهد کرد و اگر منابعی دارد چرا از پرداخت آن به همه مردم خودداری کرده و فقط به فکر معاش بخشی اندکی از جامعه است.

نماینده مردم محلات در مجلس با اشاره به اینکه چندی پیش یکی از اعضای دولت اعلام کرد که منابعی در اختیار رئیس جمهور قرار دارد که نمونه آن مبلغ قابل توجهی بود که به دانشگاه شهید بهشتی داده شد ادامه داد: به گفته خود اعضای دولت آقای رئیس حمهور هر هفته از این قبیل کارها و تخصیص ها زیاد انجام می دهند، ولی چرا از این منابع به قشر ضعیف جامعه داده نمی شود.

سلیمی با بیان اینکه توضیح داده شود که علت مخالفت دولت با تامین نان شب مردم چیست گفت: اجرای این طرح اعمال بار مالی مضاعف نخواهد داشت، اگر طرح با دقت ملاحظه شود روشن است که مجلس به دنبال خلق پول جدید نبوده و مجلس بر این اساس که تورم مازادی را به کشور وارد نکند چنین تصمیمی را گرفته است.

وی تاکید کرد: دولت باید در این زمینه همفکری و همکاری مناسبی با مجلس داشته باشد تا بیش از این معیشت مردم تحت فشار قرار نگیرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس همچنین با اشاره به اینکه مطایق قانون قرار بود یارانه ثروتمندان حذف شده و به یارنه اقشار ضعیف اضافه شود خاطرنشان کرد: دولت به جای متهم کردن مجلس به اینکه منابع را تامین نمی کند بلکه تعیین می کند پاسخ دهد چرا یارانه ثروتمندان را در سال انتخابات حذف نکرده و قانون را اجرا نکرد تا از این طریق منابعی در اختیار دولت قرار گرفته و معیشت نیازمندان را تامین کند.

انتهای پیام/۲۰۳۴