احزاب در آستانه انتخابات فعال می‌شوند و بعد از انتخابات هم به سکوت می‌روند
احزاب در آستانه انتخابات فعال می‌شوند و بعد از انتخابات هم به سکوت می‌روند
احزاب باید در همه حوزه‌ها برنامه ارائه دهند ما چون احزاب پاسخگو در کشور نداریم لیستی رأی دادن جواب نخواهد داد.

بهارستان آنلاین-عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر مشارکت مردم در انتخابات مجلس و راهکار‌های افزایش این مشارکت، گفت: مردم ایران مردم قدرشناس و زمان‌شناسی هستند و هرگاه احساس کردند باید حضور پررنگی در عرصه‌های مختف داشته باشند، این کار را انجام دادند که انتخابات هم جلوه‌ای از آن است.

به گزارش«بهارستان آنلاین»محمدحسن آصفری افزود:دشمن تمام تلاش خود را به کار گرفته که امسال مردم پای صندوق‌های رأی حضور پیدا نکنند. اگر می‌خواهیم این سناریوی دشمن با شکست مواجه شود باید احزاب، رسانه‌ها و مسئولان ارتباط عمیق‌تر با مردم برقرار کنند و فواید و آثار مثبت حضور و مشارکت در انتخابات را تشریح کنند.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مسئولان باید مانع گرانی‌ها و تشدید آن شوند و اینکه شرایط اقتصادی را به گونه‌ای رقم زنند که فشار‌های اقتصادی ناشی از تورم از دوش مردم کاسته شود.

آصفری با اشاره به نقش احزاب در جلب مشارکت مردم، اظهار کرد: احزاب نقش بسیج‌کننده دارند و می‌توانند نخبگان و هم عموم مردم را پای صندوق‌های رأی بیاورند. هرچقدر حضور مردم در انتخابات پررنگ‌تر شود، قدرت نفوذ جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های داخلی و خارجی بیشتر خواهد شد. ما یک بار طعم حضور پررنگ مردم پای صندوق‌های رأی را در سال ۸۸ چشیدیم که اگر آن فتنه‌انگیزی‌ها نبود چه بسا همان مقطع تمام تحریم‌ها برداشته می‌شد، اما سران فتنه اجازه آن را ندادند.

وی به ضرورت وجود احزاب کارآمد اشاره و تأکید کرد: اگر احزاب تمام تمرکز خود را برروی انتخابات بگذارند می‌توانند اثرگذار باشند. متأسفانه احزاب در آستانه انتخابات فعال می‌شوند و بعد از انتخابات هم به سکوت می‌روند در صورتی که فلسفه تشکیل حزب این نیست. احزاب باید در همه زمان و همه مقاطع حضورشان را پررنگ نشان دهند و مردم را جذب خود کنند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه احزاب باید برنامه در همه حوزه‌ها ارائه دهند، گفت: ما چون احزاب پاسخگو در کشور نداریم لیستی رأی دادن جواب نخواهد داد؛ چراکه وقتی افرادی لیستی رأی می‌آورند به محض ورودشان به مجلس انفرادی رفتار می‌کنند نه طبق اهداف و خواسته‌های حزب.

آصفری با بیان اینکه برخی افراد که لیستی رأی آورده‌اند خودشان را ملزم به رعایت اهداف حزبشان نمی‌کنند، گفت: متأسفانه حزب استخوان‌دار و شناسنامه‌دار که پاسخگوی مطالبات مردم باشد در کشور وجود ندارد. پس لیستی رأی دادن خروجی مثبتی تا به امروز در پی نداشته است و برخی افراد که اینگونه رأی آورده‌اند صرفاً با هدف غصب و تصاحب کرسی‌های مجلس بوده تا پیگیری مطالبات مردم!

انتهای پیام/

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین