احمدی‌نژاد دیگر در میان مردم جایی ندارد/شرق با تفکر مارکسیستی به زباله‌دان تاریخ سپرده شده است
احمدی‌نژاد دیگر در میان مردم جایی ندارد/شرق با تفکر مارکسیستی به زباله‌دان تاریخ سپرده شده است
اگر آمریکایی‌ها می‌خواهند مذاکرات به نتیجه برسند باید به همان توافق صورت گرفته پایبند و در عمل نشان دهندو مجلس و دولت روی این مسئله بسیار حساس هستند.

بهارستان آنلاین – نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی به جماران گفت: شرق با آن تفکر مارکسیستی به زباله‌دان تاریخ سپرده شده است. اما بحث غرب با توجه به اقتدار ایران، از آمریکا تنها یک اسم مانده است و بحث غرب و شرق دیگر معنا ندارد.

به گزارش«بهارستان آنلاین» ؛ سردار محمداسماعیل کوثری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت : تماس رییسی با پوتین به چند منظور صورت گرفت؛ یک، سفر اخیر ایشان به روسیه و ادامه توافقاتی که صورت گرفته بود. دو، بحث مذاکرات هسته‌ای و سوم موضوع جنگ. لذا نمی‌توان گفت تنها مختص به این موضوع بوده است و طی صحبتی که داشتند سیاست نظام جمهوری اسلامی ایران را مشخص کردند، مبنی بر اینکه اتفاقات امروز ماحصل تحریک غرب بوده است.‌

سردار کوثری پیرامون جنگ میان روسیه‌ و اوکراین گفت: مناقشه این موضوع به چندین سال قبل برمی‌گردد. رییس جمهور اوکراین با تفکر و کمک غرب‌ روی کار آمد تا به ناتو بپیوندند، در این صورت ناتو به پشت مرزهای روسیه می‌رسید و مشکلاتی برای روسیه ایجاد میکرد. این مناقشه با تحریک آمریکا و کشورهای عضو ناتو صورت گرفت. مذاکرات بسیاری میان کشورها انجام شد اما به نتیجه نرسید. در نهایت روسیه به منظور نشان دادن اقتدار خود این جنگ را به راه انداخت و تا امروز هم این درگیری ادامه دارد.

مدت زمان جنگ به حمایت غرب از اوکراین بستگی دارد
نماینده مردم تهران در رابطه سخنان ماکرون رئیس جمهور فرانسه  مبنی بر اینکه جنگ میان روسیه و اوکراین طولانی می شود»، تصریح نمود: مدت زمان جنگ به حمایت غرب از اوکراین بستگی دارد. لذا اگر بخواهد از اوکراین حمایت و وارد این صحنه شود، باید آینده‌ این جنگ را هم در نظر بگیرند که به نفع یا ضررشان است. امروز آنچه که اوکراینی‌ها فکر می‌کردند، غرب از آنان حمایت نکرده و وارد این معرکه نشدند و تنها از تحریم روسیه صحبت می‌کنند و حال باید در چند روز آینده منتظر بمانیم که چه اتفاقاتی در راه است.

غرب عامل این جنگ است
نماینده تهران در مجلس در پاسخ به این پرسش که «با توجه موضع ایران در جنگ میان روسیه‌ و اوکراین،  تماس آیت الله  رییسی با پوتین را چگونه ارزیابی می کنید؛ گفت : تماس رییسی با پوتین به چند منظور صورت گرفت؛ یک، سفر اخیر ایشان به روسیه و ادامه توافقاتی که صورت گرفته بود. دو، بحث مذاکرات هسته‌ای و سوم موضوع جنگ. لذا نمی‌توان گفت تنها مختص به این موضوع بوده است و طی صحبتی که داشتند سیاست نظام جمهوری اسلامی ایران را مشخص کردند، مبنی بر اینکه اتفاقات امروز ماحصل تحریک غرب بوده است.

موضع ایران هم اعلام شده که غرب عامل این جنگ است و ما به این جنگ راضی نیستیم که مردم بی‌گناه در کشوری آسیب ببینند

جنگ میان روسیه‌ و اوکراین در مذاکرات وین تاثیرگذار نخواهد بود
سردار کوثری در رابطه با این مسئله که «آیا برجام تحت تاثیر مناقشات میان روسیه‌ و اوکراین قرار خواهد گرفت؟»، گفت: نه. چون چارچوب مسئله توافق برجام است و خواسته ما هم از قبل اعلام شده است که تحریم‌ها برداشته و در این رابطه تضمین داده شود، در غیر این صورت به نتیجه نخواهد رسید. ما هم مانند بسیاری از رسانه‌ها از نتیجه رسیدن مذاکرات می‌گوئیم، چون در گذشته خیلی از موارد مشخص شده بود. اگر آمریکایی‌ها می‌خواهند به نتیجه برسند باید به همان توافق صورت گرفته پایبند و در عمل نشان دهند. مجلس و دولت روی این مسئله بسیار حساس هستند و دولت هم این قول را داده که بر اساس مصوبه مجلس کار را پیش ببرد. پس این جنگ در مذاکرات تاثیرگذار نخواهد بود.

بحث غرب و شرق دیگر معنا ندارد
وی در پاسخ به  واکنش‌های مثبت و منفی حمله روسیه به اوکراین در داخل کشور  گفت: شرق با آن تفکر مارکسیستی به زباله‌دان تاریخ سپرده شده است. اما بحث غرب با توجه به اقتدار ایران، از آمریکا تنها یک اسم مانده است و بحث غرب و شرق دیگر معنا ندارد. بلکه برای ما منافع ملی و ملت در اولویت قرار دارد و بر این اساس هر جا که منافع ملی ما اقتضا کند بر همان اساس کار را دنبال می‌کنیم اما بعضی‌ها تفکراتشان هنوز در گذشته مانده است.

این احمدی‌نژاد دیگر میان مردم جایی ندارد
سردار کوثری در واکنش به سخنان چند ماه دکتر محمود احمدی نژاد  مبنی بر معامله ایران و اوکراین توسط روسیه و آمریکا گفت : ایشان به جای اظهار نظر بگوید، چرا قدر رای و اعتماد مردم را ندانسته است؟ او با این اظهار نظرها می‌خواهد خود را مطرح کند اما این احمدی‌نژاد دیگر میان مردم جایی ندارد.

انتهای پیام/4574

  • منبع خبر : جماران