ادامه تظاهرات در فرانسه برای سومین شب متوالی
ادامه تظاهرات در فرانسه برای سومین شب متوالی
در تظاهرات‌های شب گذشته گروهی از معترضان مدارس و برخی دیگر تأسیسات شهری را به آتش کشیدند و پلیس 180 نفر را دستگیر کرد.

بهارستان آنلاین – تظاهرات‌ در فرانسه در اعتراض به قتل یک نوجوان 17 ساله توسط یک افسر پلیس برای سومین شب متوالی ادامه پیدا کرد.


به گزارش«بهارستان آنلاین» ، تظاهرات‌ در منطقه «نانتر» فرانسه در اعتراض به شلیک مرگبار پلیس این کشور به یک نوجوان 17 ساله در یک حادثه راهنمایی و رانندگی در این منطقه در غرب پاریس امشب پنجشنبه برای سومین شب متوالی ادامه یافت.

خبرگزاری رویترز گزارش داده دولت فرانسه 40 هزار نیروی پلیس را برای کنترل اعتراضات در سراسر این کشور بسیج کرده است که قرار است 5000 نفر از آنها در پاریس مستقر شوند.

رویترز مدعی شده در تظاهرات‌های شب گذشته گروهی از معترضان مدارس و برخی دیگر تأسیسات شهری را به آتش کشیدند و پلیس 180 نفر را دستگیر کرد.

یک مأمور پلیس صبح سه‌شنبه نوجوان 17 ساله‌ای که ناهل نام داشت را در یک حادثه راهنمایی و رانندگی به ضرب گلوله کشت.

گفته می‌شود این راننده نوجوان بعد از متوقف شدن توسط پلیس به سمت خودرویش رفته و آن را روشن کرده اما مأمور پلیس به ظن تلاش او برای فرار به سویس تیراندازی کرده است.

انتشار خبر این حادثه باعث شد معترضان خشمگین ساختمان‌ها و خودروهای دولتی را در حومه فرانسه به آتش بکشند. از آن زمان به بعد، ناآرامی‌ها به سایر شهرها و مناطق فرانسه گسترش پیدا کرده است.

امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه مرگ این پسر نوجوان را «غیرقابل توضیح و غیرقابل توجیه» توصیف کرده است.

روز پنجشنبه رسانه‌های بین‌المللی گزارش دادند که افسری که مرتکب این قتل شده با اتهام «آدم‌کشی داوطلبانه» روبرو شده است. یک وکیل خانواده ناهل به آسوشیتدپرس گفت که خواستار آن هستند که این افسر به «قتل» متهم شود.

گروه‌های حقوق بشری معتقدند نژادپرستی نظام‌مند در سازمان‌های مجری قانون در فرانسه وجود دارد؛ اتهامی که ماکرون رد می‌کند.

گاردین نوشته حدود 6000 نفر روز پنجشنبه برای گرامی‌داشت یاد ناهل راه‌پیمایی کردند. آنها پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود: «عدالت برای ناهل.»

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری رویترز