ادامه واکنش جهانی به اقدام خصمانه آمریکا برای قرار دادن سپاه پاسداران به عنوان سازمان تروریستی
ادامه واکنش جهانی به اقدام خصمانه آمریکا برای قرار دادن سپاه پاسداران به عنوان سازمان تروریستی
قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست سازمان های تروریستی همچنان با واکنش کشورهای مختلف دنیا روبرو می باشد در مهمترین واکنش ها وزارت خارجه چین این اقدام خصمانه آمریکا را نوعی قلدری خواند و از همه کشورها خواست تا به مقررات بین المللی احترام بگذارند.

بهارستان آنلاین – واکنش های جهانی به اقدام آمریکا در قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست سازمان های تروریستی همچنان ادامه دارد.

به گزارش بهارستان آنلاین ، مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه در یک کنفرانس خبری ضمن انتقاد از تصمیم دولت امریکا در قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست سازمان های تروریستی گفته است که این اقدام امریکا باعث بی ثباتی در منطقه خاورمیانه خواهد شد.

وزیر خارجه ترکیه قرار دادن ارتش رسمی یک کشور را در فهرست سازمان های تروریستی غیر قابل فهم برشمرد و از این حرکت انتقاد نمود.

از سوی دیگر عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق نیز در نشست خبری هفتگی خود گفت که این تصمیم آمریکا می تواند اثرات بر عراق و منطقه داشته باشد.

نخست وزیر عراق گفته است که تشدید هر تنشی در منطقه باعث می شود همه ما بازنده باشیم.

وزارت خارجه فرانسه نیز در واکنش به این اقدام خصمانه ایالات متحده امریکا اعلام نموده که کشورش به توافق هسته ای با ایران پایبند می باشد و پاریس خواستار جلوگیری از افزایش تنش ها در منطقه می باشد.

وزارت خارجه چین نیز در واکنش به این اقدام با بیان اینکه همه کشورها باید به قوانین بین المللی احترام بگذارند این اقدام را نوعی قلدری امریکا برشمرد.

انتهای پیام /34