اروپا نتوانست کی‌یف را مجبور به اجرای توافقات مینسک کند
اروپا نتوانست کی‌یف را مجبور به اجرای توافقات مینسک کند
دستیابی اوکراین به سلاح های هسته‌ ای تاکتیکی، ‌ تهدیدی راهبردی برای روسیه به شمار می‌ آید. اختلاف ما با واشنگتن و ناتو نیز به دلیل طرح‌ های پیوستن اوکراین به این ائتلاف است.

بهارستان آنلاین – پوتین امروز در سخنانی در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: توافقات مینسک دیگر وجود ندارند؛ ما دونتسک و لوهانسک را به رسمیت شناختیم.

به گزارش«بهارستان آنلاین» ؛ ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه امروز در سخنانی اعلام کرد: توافقات مینسک دیگر وجود ندارند؛ ما دونتسک و لوهانسک را به رسمیت شناختیم. این مقام های اوکراین بودند که توافق مینسک را از بین بردند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، رییس جمهور روسیه در کنفرانس مطبوعاتی امروز در این باره اضافه کرد: اروپا نتوانست کی‌یف را مجبور به اجرای توافقات مینسک کند، بنابراین روسیه ناچار شد دونتسک و لوهانسک را به رسمیت بشناسد.

وی در این ارتباط ادامه داد: بهترین راه حل برای مسئله جاری، صرف نظر مقامات کی‌یف از پیوستن به ناتو و پایبندی به بی طرفی است. من این را نگفتم که نیروهای نظامی ما هم اکنون به دونباس اعزام خواهند شد؛ بلکه حمایت نظامی از لوهانسک و دونتسک را اعلام کردم.

به گزارش شبکه خبری راشا تودی، ولادیمیر پوتین در این باره خاطر نشان کرد: روسیه تلاش زیادی کرد تا موضوع دونباس را از طریق گفتگو و مذاکره و توافقات مینسک حل و فصل کند. البته مناقشات مرزی قابل حل و فصل خواهد بود؛ اما اکنون این موضوع غیرممکن است. بهترین راه حل این است که مقامات اوکراین از پیوستن به ناتو خودداری کنند.

پوتین تأکید کرد: اقدامات احتمالی ارتش روسیه در دونباس بر اساس وضعیت میدانی صورت خواهد گرفت. دستیابی اوکراین به سلاح های هسته‌ ای تاکتیکی، ‌ تهدیدی راهبردی برای روسیه به شمار می‌ آید. اختلاف ما با واشنگتن و ناتو نیز به دلیل طرح‌ های پیوستن اوکراین به این ائتلاف است.

این در حالی است که رئیس جمهور روسیه شامگاه دوشنبه در سخنانی گفت که اوضاع در منطقه دونباس در شرق اوکراین به مرحله بحرانی و دشواری رسیده است.

ولادیمیر پوتین افزود: تصمیم گرفتیم فوراً استقلال دو منطقه دونتسک و لوهانسک را به رسمیت بشناسیم.

انتهای پیام/4549

  • منبع خبر : اسپوتنیک