اروپا هیچ قدرتی در کاهش یکجانبه گرایی امریکا ندارد
اروپا هیچ قدرتی در کاهش یکجانبه گرایی امریکا ندارد
سکوت بی معنای اتحادیه اروپا در اقدام خصمانه واشنگتن در قرار دادن سپاه پاسداران در گروه سازمان های تروریستی بار دیگر سیاست های منفعلانه آنها را در قبال کشورمان نشان می دهد.

بهارستان آنلاین- اعلام تصمیم خروج امریکا از برجام اگر چه با مخالفت فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی و امور امنیتی اتحادیه اروپا همراه بود اما این اتحادیه در قبال اقدام خصمانه واشنگتن در قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست سازمان های تروریستی بسیار منفعلانه و بدور از انتظار بود.

به گزارش بهارستان آنلاین ؛ اگر چه این تصمیم خصمانه واشنگتن از چشم همسایگانمان به ویژه عراق و ترکیه و کشورهای دیگری همچون ژاپن ، چین و روسیه نادیده نماند اما سکوت تاسف بار اروپا می تواند این نکته را حائز اهمیت سازد که چرا اروپا نمی تواند و یا نمی خواهد به یکجانبه گری آمریکا پایان دهد؟

تصویب تشکیل کانال مالی اروپا (اینستکس) نیز با گذاشتن شرط طرف اروپایی در موافقت کشورمان به پیوستن به کنوانسیون پالرمو و مبارزه با تامین مالی تروریسم با این اقدام آمریکا کاملا بی معنا خواهد بود .

از سویی دیگر بسیار لازم می باشد تا در قبال اقدامات خصمانه امریکا و منفعلانه عمل کردن اروپا اقدامات موثری صورت پذیرد تا آنها به این باور نرسند که جمهوری اسلامی با اینگونه اقدامات نه تها به پذیرفتن اینگونه کنواسیون ها تن در می دهد بلکه با اقتدار مثال نازنی خود دشمنان را به عقب می راند و جلوی بهانه جویی های دیگر استعمارگران غربی و به ویژه امریکا را خواهد گرفت.

از این رو باید اتحاد شکل گرفته مسئولان و به ویژه مردم قدرشناس کشورمان را در حمایت از اقدام خصمانه امریکا در قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست سازمان های تروریستی را قدر دانسته و از این اتحاد در کمک به شناسایی و خنثی سازی اقدامات کینه جویانه دشمنان این آب و خاک در پناه اوامر ولی امر مسلمین امام خامنه ای کشور را به سمت خودکفایی و عدم وابستگی به غرب و شرق به پیش ببریم و انشالله شاهد اقتدار روزافزون ایران اسلامیمان باشیم.

انتهای پیام / 73