از تلاش‌های نخست وزیر ژاپن برای کاهش تنش با ایران حمایت می‌کنیم
از تلاش‌های نخست وزیر ژاپن برای کاهش تنش با ایران حمایت می‌کنیم
هر کاری که نخست وزیر ژاپن بتواند انجام دهد مورد حمایت ما خواهد بود. ما این مساله را چند هفته پیش نیز مطرح کردیم؛ اینکه اعضای جامعه جهانی هر کاری می توانند برای جلوگیری ایران در تشدید تنش ها انجام دهند.

بهارستان آنلاین – سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به سفر نخست وزیر ژاپن به تهران و دیدار وی با رییس جمهور حسن روحانی واکنش نشان داد و گفت ما از هرگونه تلاش شینزو آبه برای کاهش تنش میان تهران و واشنگتن حمایت می کنیم.

به گزارش بهارستان آنلاین به نقل از کیودو نیوز، مورگان اورتاگوس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا طی اظهاراتی و در واکنش به حضور شینزو آبه در تهران تاکید کرد: هر کاری که نخست وزیر ژاپن بتواند انجام دهد مورد حمایت ما خواهد بود. ما این مساله را چند هفته پیش نیز مطرح کردیم؛ اینکه اعضای جامعه جهانی هر کاری می توانند برای جلوگیری ایران در تشدید تنش ها انجام دهند.

وی در کنفرانس مطبوعاتی خود ادامه داد: همانطور که دوشنبه نیز اعلام کردیم بسیار مطمئن هستیم که وزیر خارجه آلمان نیز چنین پیامی به ایرانی‌ها داده و مطمئن هستیم که نخست‌وزیر ژاپن هم همین کار را انجام خواهد داد. ایالات متحده انتظار دارد که ژاپن و دیگر متحدان به رهبری ایران این پیام را ارسال کنند که تشدید هرچه بیشتر تنش ها و رویارویی های نظامی تحمل نخواهد شد.

اورتاگوس تاکید کرد: آبه و دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا «توافق کامل و هماهنگی کامل» در زمینه سیاست اعمالی در قبال ایران با یکدیگر دارند. من از ابتدا شاهد این مساله هستم که متحدان ما در خصوص اینکه ایران باید فعالیت های خصمانه و بی ثبات کننده خود را متوقف نماید، با ما توافق دارند.

گفتنی است شینزو آبه نخست وزیر ژاپن برای نخستین بار در ۴۰ سال گذشته، روز چهارشنبه و در جریان سفری دو روزه به ایران، وارد تهران شد. وی قرار است امروز(پنجشنبه) با رهبری ایران دیدار داشته باشد.

انتهای پیام/ 206