از سازمان محیط زیست درباره شرایط حفاظت از یوزپلنگ آسیایی شکایت می‌کنیم
از سازمان محیط زیست درباره شرایط حفاظت از یوزپلنگ آسیایی شکایت می‌کنیم
بررسی بودجه‌های ملی و بین‌المللی حفاظت از یوزپلنگ‌ها بخشی از ۲۱ پرسشی است که نمایندگان خواستار پاسخگویی سازمان حفاظت از محیط زیست درباره آنها شده‌اند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت : امروز از سازمان محیط زیست درباره شرایط حفاظت از یوزپلنگ آسیایی به کمیسیون اصل ۹۰ شکایت می‌کنیم.

به گزارش جامعه خبری «بهارستان آنلاین» ؛ سمیه رفیعی رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با بیان اینکه ما هم مانند مردم تصاویر یوزپلنگ و آخرین وضعیتشان را از رسانه‌ها و فضای مجازی متوجه می‌شویم؛ خاطذ نشان کرد: دولت قانوناً باید اطلاعات را در اختیار ما می‌گذاشت.

در نشست مشترک فراکسیون محیط زیست و کمیسیون اصل ۹۰ مجلس که ۳۱ اردیبهشت ماه امسال برای بررسی مرگ توله یوزپلنگ‌های ایرانی برگزار شد، دامپزشک معتمد سازمان محیط زیست اعلام کرد توله یوزپلنگ سوم در «مهمانسرای مدیران سازمان محیط زیست» قرار دارد که با واکنش فعالان محیط زیستی و مسئولان مواجه شد.

در پروژه تکثیر یوزپلنگ‌های آسیایی در ایران، ۱۰ اردیبهشت ماه از «ایران» ۳ توله یوزپلنگ متولد شد؛ با این حال سه روز بعد، یکی از آنها جان باخت و ۲۸ اردیبهشت ماه هم دومین توله یوزپلنگ تلف شد.

به گزارش رسانه‌ها و به نقل از سازمان محیط زیست، از ۱۲ یوزپلنگ آسیایی در ایران و جهان فقط ۲ قلاده ماده هستند.

انتهای پیام/5223

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران