آسیب‌های اجتماعی امروز، ریشه در مسائل تربیتی دارد/ از ظرفیت بانوان در کشور، استفاده نکردیم
آسیب‌های اجتماعی امروز، ریشه در مسائل تربیتی دارد/ از ظرفیت بانوان در کشور، استفاده نکردیم
مهم‌ترین نقش بانوان، حفظ ستون خانواده است ولی این به آن معنی نیست که بانوان نباید در بخش‌های مختلف اجتماع حضور داشته باشند.

بهارستان آنلاین-رئیس مجلس شورای اسلامی، صبح امروز در همایش بانوان فعال اربعین حسینی، گفت: دو ستون موفقیت نظام و حاکمیت، یکی ایمان و باور به سنت‌های الهی و دوم اینکه بگذاریم کار را مردم انجام بدهند و ما در بخش دولتی فقط تنظیم‌گری و تسهیل‌گری کنیم.چراکه هرزمان ما در هربخشی، کار را از مردم گرفتیم، آن حوزه را تضعیف کردیم.

به گزارش «بهارستان آنلاین»؛ دکترمحمدباقر قالیباف با تاکید بر اینکه ما از ظرفیت بانوان مادر کشور، استفاده نکردیم و در عمل آنگونه که باید از این ظرفیت استفاده نشده است؛اظهار کرد: البته همیشه گفته‌ام که مهم‌ترین نقش بانوان، حفظ ستون خانواده است ولی این به آن معنی نیست که بانوان نباید در بخش‌های مختلف اجتماع حضور داشته باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان‌کرد: یکی از نکاتی که در اربعین وجود دارد این است که اساسا جوهره اربعین، زنانه است و اینکه ما امروز اینگونه عاشورا را در تمام سئون زندگی می‌بینیم، این حرکت و اربعین از طریق حضرت زینب (س) اتفاق افتاده و جوهره زنانه آن غلبه دارد.

وی در ادامه گفت: آسیب‌های اجتماعی امروز که با آن مواجه هستیم، ریشه در مسائل تربیتی دارد، و اربعین یک فرصت تاریخی است که خداوند در مکتب اهلبیت برای ما به ارمغان آورده است تا بتوانیم چنین کار تربیتی عظیمی را انجام دهیم.
دکتر قالیباف تاکید کرد: اربعین امروز مهم‌ترین و نوآورانه‌ترین موضوع در فرهنگ اسلامی و جهانی است و ما هنوز می‌توانیم در خیمه‌گاه امام حسین، هرکسی با هرسلیقه‌ای را جمع کنیم و حتی کسانی که مسلمان نیستند نیز، زیر این خیمه جمع می‌شوند.
وی افزود: ویژگی منحصر به‌فرد اربعین ظرفیت و فرصت‌هایی است که خداوند درآن قرارداده تا همه بتوانند در این خیمه‌گاه حسینی جمع شوند .
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به هیئات مذهبی گفت: امیدوارم همه شما بانوان عزیز در این حرکت اربعین که جوهره و جنس آن زنانه است، در این بخش فناوری اجتماعی نقش‌آفرینی مطلوب داشته باشید. چراکه منتظران واقعی در عصر غیبت کسانی هستند که در این مسیر فعالیت موثر کنند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین