از پرونده ویلای لواسان تا شرکت های اقماری او و نزدیکانش
از پرونده ویلای لواسان تا شرکت های اقماری او و نزدیکانش
از حواشی نعمت زاده، ویلای لوکس و گرانش بود که با حکم دادگاه، تخریب شد. این تخریب، بازتاب ملی و بین المللی پیدا کرد و بار دیگر، منطقه لواسان که از آن به عنوان پایتخت سرمایه سالارهای ایران عصر نوین یاد می کنند، در کانون توجه افکار عمومی قرارگرفت.

بهارستان آنلاین – رسا فارمد، آدونیس طب، توسعه دارویی رسا و توسعه تجارت نعمت٬ بخشی از شرکت های اقماری خانواده نعمت زاده است که شبنم در کنار خواهرش (زینب) و مادرش (مریم بختیار) مدیریت آن ها را بر عهده دارد.
به گزارش بهارستان آنلاین به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، یک مقام آگاه با اشاره به بازداشت شبنم نعمت زاده دختر محمد رضا نعمت زاده( وزیر اسبق صنعت و معدن) ، اظهار کرد: برای وی قرار وثیقه صادر شده بود، این قرار به قرار بازداشت موقت تبدیل گردید و روانه زندان شد همچنین قاضی مسعودی مقام، مسئول پرونده خانم نعمت زاده گفت که صبح روز دوشنبه (بیست و پنجم شهریور ماه) جلسه رسیدگی به پرونده برگزار خواهد شد.

خانوم شبنم نعمت زاده، دانش آموخته دانشگاه شهید بهشتی در سال ۱۳۷۵، کارمند سابق بیمارستان میلاد، یکی از دختران مهندس محمد رضا نعمت زاده، وزیر سابق صنعت در دولت های ۳۰ سال اخیر است. او را باید در باشگاه دختران میلیاردر ایرانی قرار داد. چندین شرکت تجاری و صنعتی دارو و تجهیزات پزشکی را در دهه هشتاد ثبت کرد.

طبق گزارش عصر شهروند، رسا فارمد، آدونیس طب، توسعه دارویی رسا و توسعه تجارت نعمت٬ بخشی از شرکت های اقماری خانواده نعمت زاده است که شبنم در کنار خواهرش (زینب) و مادرش (مریم بختیار) مدیریت آن ها را بر عهده دارد.

دستگیری نعمت زاده

شبنم نعمت زاده مدتی پیش با اتهاماتی درباره انحصار دارو و تحصیل مال از طریق نامشروع بازداشت شد. یک مقام آگاه از قوه قضاییه با اشاره به بازداشت شبنم نعمت زاده ، بیان کرد: برای وی قرار وثیقه صادر شده بود، این قرار به قرار بازداشت موقت تبدیل گردید و روانه زندان شد.

این مقام آگاه، انحصار دارو و تحصیل مال از طریق نامشروع را به عنوان جزییات پرونده این فرد عنوان کرد و گفت: این فرد به همراه آقای لشگری پور و شرکتی که توسعه دارویی بوده است در مظان اتهام هستند که محاکمه آن‌ها صورت خواهد گرفت.

تخریب ویلای لاکچری

یکی دیگر از حواشی نعمت زاده، ویلای لوکس و گرانش بود که در تاریخ ۱۳ اسفند۹۷ با حکم دادگاه، تخریب شد. این ویلا ۱۰۱۲ متر مربع بود که به صورت غیر قانونی ساخته شده بود. این تخریب، بازتاب ملی و بین المللی پیدا کرد و بار دیگر، منطقه لواسان که از آن به عنوان پایتخت سرمایه سالارهای ایران عصر نوین و پایتخت ساخت و ساز غیر مجاز تهران یاد می کنند، در کانون توجه افکار عمومی قرار داد.

واکنش شبنم نعمت زاده به احتکار دارو

مرداد ۹۷، احتکار دارو در یکی از انبار های متعلق به شرکت او، جنجالی شد. او گفت که شرکت پخش و توزیع دارو آن ها، انبار های زیادی دارد و در یکی از انبار هایی که دارو هایمان را نگهداری می کردیم، دارو های تاریخ مصرف گذشته موجود بود که به اداره کل دارو، اطلاع داده شد. ارزش ریالی دارو های کشف شده تاریخ مصرف گذشته، ۵ تا ۶ میلیارد تومان اعلام شد. او گفته بود که این کالا ها، ضایعات دارویی ۳ سال اخیر شرکت بوده است.

شبنم نعمت زاده در گفتگو با ایسنا گفته بود که از سال ۸۸، فعالیت خود را آغاز کرده و شرکت های بسیاری را ثبت کرده است که در ادامه این گفتار به بررسی آن ها می پردازیم. یکی از مواردی که درباره شرکت های اقماری او و نزدیکانش مطرح می شود، فعالیت این مجموعه بزرگ در زمان کار پدرشان به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت بوده است.

بدهی‌های میلیاردی دختر نعمت زاده

بر اساس گزارشی که عصر شهروند نوشت، یادداشت های توضیحی صورت های مالی گزارش مالی میان دوره ای شش ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ نشان می‌دهد که شرکت توسعه دارویی رسا از شرکت های شبنم نعمت زاده هست، بدهی میلیاردی به شرکت سرمایه گذاری شفادارو (سهامی عام) داشت.

البته تیر ماه ۹۷، شرکت رسا با انتشار نامه ای، جزییاتی را رسانه ای می‌کند.

انتهای پیام/506