اسلام با فقر و جهل و بی عدالتی مخالف است
اسلام با فقر و جهل و بی عدالتی مخالف است
باید با اقدامات دولت انقلابی در گوشه و کنار کشور رفاه و عدالت اجتماعی تحقق پیدا کند.

حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان این که اسلام با فقر و جهل و بی عدالتی مخالف است، گفت: باید با اقدامات دولت در گوشه و کنار کشور رفاه و عدالت اجتماعی تحقق پیدا کند.
به گزارش جامعه خبری «بهارستان آنلاین» ؛ حضرت آیت الله نوری همدانی در دیدار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ضمن تسلیت ایام شهادت امیر مؤمنین و ایام لیالی قدر با بیان اهمیت سلامت و نشاط در جامعه گفت: در اسلام بر موضوع سلامت و بهداشت فردی و جامعه که در زندگی دنیوی و اُخروی تاثیر بسزای دارد تاکید فراوان شده است.

وی در ادامه با ضروری خواندن تبیین سبک زندگی اسلامی و نقش آن در نشاط و سلامت فرد و جامعه افزود: در اسلام بر پیشگیری قبل از درمان ؛ مانند: رعایت بهداشت فردی و اجتماعی، ورزش و تحرک بدنی، اعتدال در خوردن و آشامیدن، خواب مناسب و سحر خیزی در غالب سبک زندگی اسلامی به مسلمانان ارائه داده است که دلیل بر توجه اسلام به این امر می باشد.

این مرجع تقلید در ادامه به ضمن تقدیر از خدمات ارزشمند کادر درمان و پزشکی بیان کر د: اهمیت و شرافت درمان بیمار اگر خدمت همراه با اخلاص باشد بسیار ارزشمند و مورد مقبول خداوند است و بحمدالله اقدامات صورت گرفته از سوی کادر درمان در عرصه سلامت و به ویژه در مقابل با ویروس کرونا که با فداکاری و گذشت از بیماران پرستاری و خدمت رسانی کرده اند بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.

حضرت آیت الله نوری همدانی با تاکید بر توجه به مناطق محروم کشور گفت: باید توجه نمود تمام نقاط کشور از داشتن کادر درمان مناسب برخورددار باشند و اگر در این زمینه کمبودی احساس می شود باید با سعی و تلاش و تربیت نیروهای متعهد و کارآمد بر طرف شود.

وی یکی از وظایف مهم دولت در ایجاد سلامت و نشاط در زندگی مردم را مبارزه با فقر و بهبود وضعیت معیشتی دانست و افزود: اسلام با فقر و جهل و بی عدالتی مخالف است و بر تحقق آگاهی، عدالت و رفاه در جامعه بسیار تاکید نموده است و باید با اقدامات دولت در گوشه و کنار کشور رفاه و عدالت اجتماعی تحقق پیدا کند.

انتهای پیام/4847