اعلان جنگ آمریکا به ایران / واکنش تهران به ترور سردار سلیمانی چیست؟
اعلان جنگ آمریکا به ایران / واکنش تهران به ترور سردار سلیمانی چیست؟
سناتور استرالیایی جوردون استیل‌جان در واکنش به ترور سردار سلیمانی از آن به مثابه اعلان یک‌طرفه جنگ نام برد و این اقدامات را بدون حکم قانونی بین‌المللی تهدید جدی برای صلح جهانی دانسن و از استرالیا خواست تا به سرعت نیروهایش را از عملیات آمریکا (ائتلاف دریایی) در تنگه هرمز خارج کند.

بهارستان آنلاین – نمایندگان کنگره آمریکا در واکنش به اقدام تروریستی ارتش این کشور در ترور سردار سلیمانی، نسبت به وقوع جنگ در منطقه هشدار دادند.

به گزارش بهارستان آنلاین ؛ در تازه ترین این واکنش ها، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت که آمریکا نباید به سمت جنگ با ایران برود. یک سناتور آمریکایی هم گلایه کرد که ترامپ پیش از عملیات ترور سردار سلیمانی با کنگره مشورت نکرده است.

همزمان سناتور استرالیایی «جوردون استیل‌جان» در واکنش به ترور سردار سلیمانی گفت: حمله آمریکا به ایران، به مثابه اعلان یک‌طرفه جنگ است. این اقدامات بدون حکم قانونی بین‌المللی بوده و تهدید جدی برای صلح جهانی محسوب می‌شوند.

او همچنین تصریح کرد که استرالیا باید به سرعت نیروهایش را از عملیات آمریکا (ائتلاف دریایی) در تنگه هرمز خارج کند.

در پی ترور دیشب سردار سلیمانی، احتمال بروز جنگ در منطقه افزایش یافته و برخی گمانه زنی ها حاکیست ایران واکنشی شدید به این ترور نشان خواهد داد.

در همین راستا ارتش اسرائیل به حالت آماده باش قرار گرفته است.

به نظر شما ایران بهتر است چه واکنشی به ترور سردار سلیمانی نشان دهد؟ کامنت بگذارید و بحث کنید.

انتهای پیام / 851

  • منبع خبر : خبرفوری