افتتاح خط شش مترو با حواشی های بسیار
افتتاح خط شش مترو با حواشی های بسیار
امروز خط شش و هفت مترو با حضور رئیس جمهور محترم به بهربرداری رسید اما این افتتاح حواشی های بسیاری را به همراه داشت که باعث شد برخی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران نسبت به آن واکنش نشان دهند.

بهارستان آنلاین – رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر تهران در نامه ای به شهردار تهران از وی خواست تا تاییدیه خطوط شش و هفت متروی تهران را قبل از افتتاح این خطوط به کمیسیون عمران ارسال نماید.

به گزارش بهارستان آنلاین ، محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شهری شورای شهر تهران در نامه ای به دکتر حناچی شهردار تهران پیرامون ناامن بودن خطوط شش و هفت مترو هشدار داد که شهرداری تهران این موضوع را رد کرده است .

اما مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران ساعاتی بعد از این گزارش بیانیه ای را صادر نمود که پیرو آن آمده است که این خط مترو بر طبق تمامی استانداردهای رایج و معمول مورد ارزیابی های لازم قرار گرفته است و با تایید مشاوران و مدیران شرکت راه آهن شهری تهران از هر لحاظ ایمن و مورد تایید می باشد.

لازم به ذکر می باشد که این تاییدیه شورای شهر تهران فرستاده شده است.

خط شش مترو سی و دو تا سی و شش کیلومتر و دارای سی و یک ایستگاه می باشد و خط هفتم متروی تهران دارای بیست و هفت کیلومتر و بیست و سه ایستگاه می باشد .

اما بنا بر شنیده ها هیچ واگن جدیدی به شبکه ریلی شهری اضافه نشده است و در 19 ایستگاه در خط هفت عملیات عمرانی به پایان رسیده است اما ریزه کاری ها و پله های برقی باقی مانده است که به مرور تکمیل خواهد شد.

انتهای پیام / 29

  • نویسنده : امیر حسین عصاریان