افزایش حقوق کارمندان در سال 99 کمتر از 38 درصد سال گذشته قابل گفت‌وگو نیست / دولت از خودش مایه بگذارد
افزایش حقوق کارمندان در سال 99 کمتر از 38 درصد سال گذشته قابل گفت‌وگو نیست / دولت از خودش مایه بگذارد
با توجه به شرایط اقتصادی حقوق کارمندان و کارگران باید در سال آینده متناسب با تورم افزایش یابد و این میزان تورم هنوز مشخص نیست و تا 2 ماه آتی به طور کامل مشخص می‌شود.

بهارستان آنلاین – علیرضا محجوب گفت:تصور نمی‌کنم که افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۹ کمتر از ۳۸ درصد سال گذشته قابل گفت وگو باشد.

به گزارش بهارستان آنلاین ، علیرضا محجوب نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به اظهارات مسئولان دولتی و همچنین با استناد به لایحه بودجه سال 99 مبنی بر افزایش 15 درصدی حقوق کارمندان، اظهار داشت:طبق قانون حقوق کارمندان باید متناسب با تورم افزایس یابد لذا اگر دولت تورم 15 درصدی سراغ دارد ما حتماً در مجلس به آن رأی می دهیم و همین میزان افزایش حقوق را تصویب می‌کنیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: حقوق کارمندان در هر سال باید متناسب با تورم رشد کند تا این قشر برای گذران زندگی و تامین معیشت دچار مشکل نشوند.

نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد: اگر دولت حاضر شده که هزینه‌ها و خرج خود را هم به همین میزان کاهش دهد و و بودجه رشد نداشته ، و یا اگر بودجه دولت هم 15 درصد افزایش داشته ، نمایندگان هم با همین میزان افزایش حقوق کارمندان موافقت می‌کنند.

محجوب تصریح کرد: ما در کارخانه آموخته‌ایم که هر زمانی که مدیری یک کارخانه کم می آورد، می‌گوید که پرسنل اضافه است، دولت هم فقط از حقوق کارمندان مایه می‌گذارد، بهتر است از خودش مایه بگذارد.

دبیرکل خانه کارگر در پاسخ به این پرسش که با توجه به شرایط اقتصادی حقوق کارمندان باید در سال آینده چه میزان افزایش یابد؟ گفت:باید متناسب با تورم افزایش یابد، میزان تورم هنوز مشخص نیست و تا 2 ماه آتی به طور کامل مشخص می‌شود، تصور نمی‌کنم که افزایش حقوق کارمندان در سال 99 کمتر از 38 درصد سال گذشته قابل گفت‌وگو باشد.

انتهای‌پیام/796