افزایش قیمت نان غیرقانونی است
افزایش قیمت نان غیرقانونی است
افزایش قیمت نان از سوی برخی از نانوایی ها در حالی صورت می گیرد که دکتر حسن روحانی رئیس جمهور با تصمیم ستاد تنظیم بازار برای افزایش قیمت نان مخالفت و این تصمیم را به حالت تعلیق در آورد اما نانوایی ها از آن زمان تا کنون نه تنها از وزن چانه خمیرهای نان کاسته اند بلکه کیفیت نان را نیز کاهش داده اند و در این بازده زمانی دو بار قیمت را به طور غیر قانونی و بدون مجوز افزایش داده اند که با توجه به اینکه نان قوت غالب مردم کشورمان است لذا اقدام فوری نهادهای نظارتی را در این امر طلب می نماید.

بهارستان آنلاین – افزایش قیمت نان در کشور در حالی صورت می پذیرد که رئیس اتحادیه نانوایان سنتی این رویکرد نانوایی ها را غیرقانونی می داند.

به گزارش بهارستان آنلاین ، امروز هر عدد نان بربری و سنگک در بعضی از نانوایی ها به قیمت 2000 هزار تومان فروخته شد که بر طبق آخرین مصوبه ستاد تنظیم بازار ، هر عدد نان بربری بایست 650 ، نان سنگک سنتی 800 تومان و نان تافتون سنتی 400 تومان و لواش 210 تومان در تهران فروخته شود.

لازم بذکر می باشد که ستاد تنظیم بازار در سال 96 تصمیم به افزایش قیمت انواع نان گرفته بود اما این تصمیم با مخالفت دکتر روحانی به حالت تعلیق درآمد با این حساب نه تنها از وزن خمیر نان کاسته شده و حتی کیفیت نان کاهش یافته بلکه بطور غیرقانونی در این مدت قیمت انواع نان دو برابر افزایش را نشان می دهد.

نکته قابل تامل اینجاست که اگر چه نان قوت غالب مردم کشورمان است ولی در شرایطی که دشمن تحریم های ظالمانه ای را بر ضد کشور عزیزمان اعمال نموده است این موضوع باید با رعایت حال هموطنان عزیزمان صورت پذیرد و از طرفی مسئولان نیز باید از طرح موارد غیرکارشناسی که باعث تشویش اذهان عمومی و سلب بی دلیل آرامش مردم می شود خوداری نمایند.

اینکه چرا دستگاه های نظارتی و به ویژه بازرسان اتاق اصناف ایران بر گرانی نان نظارت نمی کنند و با آنهایی که اقدام به کم فروشی یا گرانفروشی می کنند برخوردی صورت نمی پذیرد نکته دیگری اینجاست که لازم می باشد این دستگاه ها و به ویژه اتاق اصناف با کمک از سایر نهادهای مردمی به ویژه بسیج هر چه سریعتر به این مسئله ورود نمایند تا شاهد تکرار اینچنین مواردی در کشور نباشیم.

انتهای خبر/122

  • نویسنده : سحرجمالی