افزایش ۱۰ میلیون تومانی قیمت پراید آنهم فقط در یک شب
افزایش ۱۰ میلیون تومانی قیمت پراید آنهم فقط در یک شب
انگار باید به پیش بینی های لطف الله سیاهکلی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی عادت نماییم که گفته بود بعد از رای اعتماد مجدد نمایندگان به وزیر صمت قیمت خودرو در بازار اقزایش می یابد؛ جل الخالق!

امیرحسین عصاریان برای بهارستان آنلاین نوشت : انگار باید به این نتیجه برسیم که در هیچ دولتی مردم نمی توانند امیدی به حل چالش های صنعت خودروسازی در کشور باشند و اینکه برخی نمایندگان خرید خودرو را آرزویی دست نیافتنی برای جوانان عنوان می کنند جمله ای درست می باشد .

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ امیرحسین عصاریان در ادامه آورده است: هنوز چند هفته ای نیست که از رای اعتماد دوباره نمایندگان مجلس شورای اسلامی به استیضاح فاطمی امین وزیر صمت می گذرد اما آنچه از شواهد پیدا است این است که  این رای اعتماد به‌رغم همه انتقادات به عملکرد وزیر صمت در حوزه‌هایی چون خودروسازی، نحوه انتصاب مدیران وزارتخانه، عدم توجه به حوزه بازرگانی، عدم رونق در تولید و… هنوز در هاله ای از ابهام می باشد ؟

بازار پر تلاطم این روزهای خودرو  و افزایش افسارگسیخته قیمت ها گواه همین مسئله می باشد و نکته جالب و حائز اهمیت پیش بینی لطف‌الله سیاهکلی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی است که  گفته بود که با ماندن وزیر صمت، خودرو گران می‌شود، و شد!

این نماینده مجلس که همواره انتقادات تندی نسبت به وزارتخانه تحت تصدی فاطمی امین داشته، معتقد است هرکس ضعیف است، یا باید کار را اصلاح کند، یا کنار برود و این همان جمله ای است که دیروز آیت الله سید ابراهیم رئیسی در یازدهمین اجلاس شورای های شهر و روستا بیان کرد که کسانی که نمی‌خواهند با نگاه تحولی کار کنند، کسانی که می‌گویند نمی‌شود و نشد، این افراد نباید در مصدر امور و در جایگاه تصمیم‌گیری قرار گیرند. این افراد باید از مسیر اصلی خدمت کنار گذاشته شوند، تا این راه ادامه پیدا کند،مصداق همین جمله می باشد.

اما بررسی قیمت‌ها در بازار خودرو حاکی از جهش قیمت خودروهای پراید، پژو، دنا، کوییک و سمند در ۲۴ ساعت گذشته است؛ به طوری که پراید ۱۵۱ مدل ۱۳۹۹ از ۱۶۵ میلیون تومان در روز گذشته امروز به ۱۶۶ میلیون تومان رسیده‌است.

این افزایش قیمت‌ها در بین خودروهای پژو نیز مشهود است؛ پژو ۲۰۶ تیپ ۵ مدل ۱۳۹۹ از ۳۸۵ میلیون تومان به ۳۸۷ میلیون تومان و قیمت پژو ۲۰۶ SD V۸ مدل ۱۴۰۰ نیز از ۳۸۸ میلیون تومان به ۳۹۰ میلیون تومان رسیده‌است. مدل ۱۳۹۹ این خودرو نیز در این مدت ۲ میلیون تومان گران شده و ۳۷۰ میلیون تومان قیمت خورده‌است.

پژو پارس هم در این مدت از جهش قیمت‌ها در امان نبوده‌است؛ مدل ۱۴۰۱ این خودرو از ۴۲۰ میلیون تومان در روز گذشته امروز به ۴۲۵ میلیون تومان رسیده و مدل ۱۳۹۹ این خودرو نیز در این مدت ۳ میلیون تومان گران شده و در حال حاضر ۳۸۸ میلیون تومان قیمت خورده‌است.

خودروهای مونتاژ گروه پژو نیز افزایش قیمت‌ها را در ۲۴ ساعت گذشته تجربه کردند؛ پژو ۲۰۰۸ مدل ۱۳۹۹ از یک میلیارد و ۴۷۰ میلیون تومان، به یک میلیارد و ۴۸۰ میلیون تومان رسیده و مدل۱۳۹۸ این خودرو نیز در این مدت ۱۰ میلیون تومان گران شده و یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان قیمت خورده‌است.

خودروهای دنا نیز در این مدت گران شدند؛ دنا معمولی مدل ۱۴۰۱ از ۴۲۰ میلیون تومان به ۴۲۵ میلیون تومان رسیده و مدل ۱۳۹۹ این خودرو نیز از ۳۸۵ میلیون تومان به ۳۹۰ میلیون تومان رسیده‌است و مدل ۱۴۰۰ آن نیز با افزایش ۵ میلیون تومانی قیمت در ۲۴ ساعت گذشته به ۴۰۵ میلیون تومان رسیده‌است.

در ۲۴ ساعت گذشته برخی از خودروهای کوییک با افزایش قیمت و برخی با کاهش قیمت مواجه بودند؛ کوییک اتوماتیک پلاس مدل ۱۳۹۹ از ۲۸۹ میلیون تومان به ۲۸۵ میلیون تومان رسیده و مدل ۱۴۰۰ این خودرو نیز از ۲۹۹ میلیون تومان به ۲۹۵ میلیون تومان رسیده‌است و در این بین خودروهای دنده‌ای R در این مدت گران شدند.

کوییک دنده‌ای R مدل ۱۳۹۹ از ۲۰۸ میلیون تومان در روز گذشته امروز به ۲۱۰ میلیون تومان رسیده‌است و مدل ۱۴۰۰ این خودرو نیز در این مدت ۲ میلیون تومان گران شده‌است و در حال حاضر ۲۲۰ میلیون تومان قیمت خورده‌است.

حال باید از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی پرسیده شود که آیا از اعتماد دوباره به وزیر صمت راضی می باشند یا خیر؟

انتهای پیام/6179