اقدامات حضرت زینب کبری (س) پس از قیام عاشورا جهاد تبیین بود
اقدامات حضرت زینب کبری (س) پس از قیام عاشورا جهاد تبیین بود
ما که خود را پیرو حضرت زینب کبری (س) می دانیم باید از ظرفیت و فرصت مجالس حسینی برای جهاد تبیین استفاده کنیم.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی گفت: جهاد تبیین قطعا با هدایتگری و مشخص شدن اولویت هیئت‌های مذهبی از سوی سازمان تبلیغات اسلامی در راس محتوای کاری هیئت‌ها است.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ حجت الاسلام والمسلمین «سید رضا اکرمی» با بیان اینکه اقدامات حضرت زینب کبری (س) پس از قیام عاشورا جهاد تبیین بود، اظهار کرد: وقتی حضرت زینب (س) خباثت های یزید و لشکریانش را برای مردم شرح می دادند و از حقانیت حضرت سیدالشهدا (ع) و یارانشان سخن گفتند، تبیین وقایع می کردند.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز،افزود: ما که خود را پیرو حضرت زینب کبری (س) می دانیم در چنین ایامی که با ایام اسارت آل الله (ع) در سال هجری قمری همزمان است، باید از ظرفیت و فرصت مجالس حسینی برای جهاد تبیین استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: جهاد تبیین قطعا با هدایتگری و مشخص شدن اولویت هیئت های مذهبی از سوی سازمان تبلیغات اسلامی در راس محتوای کاری هیئت ها است. هر هیئتی باید از مداح و منبری خود بخواهد که حقایق روز را برای مردم تبیین کنند تا مردم در شناخت لشکریان یزید و معاویه در عصر ما آشنا شوند.

اکرمی گفت: مبلغان دینی باید کاملا عالمانه و شفاف و صریح و مستند و محققانه هم درباره تاریخ اسلام و هم درباره تاریخ انقلاب اسلامی صحبت کنند. حتما جوانی که از جنایت های طاغوت و صهیونیست ها مطلع شود، ذات و فطرت پاک او نمی تواند پذیرای حق نباشد. بنابراین خطبا و مداحان و شاعران به این حقیقت در مجالس روضه و فعالیت های تبلیغی خود توجه کنند.

وی در پایان ابراز کرد: اسلام دین روشنگری و بصیرت افزایی و سخن گفتن با فطرت انسان ها بنابراین مسئولان هیئت های مذهبی با این روش هیئت ها را مدیریت کنند و برنامه های فرهنگی را برگزار کنند.

پایان پیام/5887

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین