اقدام راهبردی درباره مذاکرات طرف مقابل را مجبور کرد تا پشت میز مذاکره بیاید
اقدام راهبردی درباره مذاکرات طرف مقابل را مجبور کرد تا پشت میز مذاکره بیاید
آمریکایی‌ها که برجام را کنار گذاشته بودند امروز اصرار می‌کنند که باید به برجام برگردند.

نماینده مردم اراک، خنداب، کمیجان، گفت: مجلس یازدهم اقدامات خوبی در سال 1400 انجام داده است. از جمله اقدام راهبردی که طرف مقابل را مجبور کرد تا پشت میز مذاکره بیاید. آمریکایی ها که برجام را کنار گذاشته بودند ولی امروز اصرار می کنند که باید به برجام برگردند.

به گزارش«بهارستان آنلاین» محمد حسن آصفری، نماینده مردم اراک، خنداب، کمیجان و عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس در ارتباط با مهم‌ترین اقدامات مجلس در سال 1400 گفت: مجلس یازدهم اقدامات خوبی در سال 1400 انجام داده است. از جمله اقدام راهبردی درباره مذاکرات که طرف مقابل را مجبور کرد تا پشت میز مذاکره بیاید. آمریکایی‌ها که برجام را کنار گذاشته بودند امروز اصرار می‌کنند که باید به برجام برگردند، به خاطر همان مصوبه اقدام راهبردی. دومین موضوع مصوبه مجلس برای تامین مسکن ملی برای همه اشخاص فاقد مسکن در کشور بود.این مصوبه سبب شد که دولت ملزم شود نسبت به تامین مسکن برای فاقدین مسکن اقدام کند، یا زمین‌هایی که در اختیار وزارتخانه‌ها و نهادها است و از این زمین‌ها استفاده نمی‌کنند برای تامین مسکن مردم واگذار کنند.

نماینده مردم اراک در پاسخ به این سوال که آیا با اقدامات مجلس، نمایندگان در راستای توقع مردم گام برداشته‌اند یا خیر اظهار داشت: خیر، به اعتقاد من این گونه نبوده است و باید در سال 1401 بیشتر از این به حل مشکلات معیشتی مردم و مسائل اشتغال مردم ورود کنیم. در این حوزه اقدام جدی تری انجام دهیم. نمایندگان مجلس علاقمند هستند که درخصوص حل مشکلات مردم گام هایی را در حوزه اشتغال و درآمدزایی بردارند. اما متاسفانه به دلیل اختیاراتی که مجلس ندارد و قصور قانون اساسی که باید منابع آن را در نظر بگیرد، نمی‌تواند چنین مصوباتی را در داشته باشد. مجلس باید منتظر باشد که دولت لایحه ای در این حوزه اقتصادی و اشتغال و درآمدزایی بیاورد تا بتواند آن را مصوب کند. این یکی از مشکلات جدی مجلس است. از طرف دیگر اولویت‌هایی که هیات رئیسه مجلس در سال 1400 برای مسائل مردم در نظر گرفت، اولویت خوبی نبود و هیات رئیسه می‌توانست اولویت های بهتری را در مصوبات خودش لحاظ کند تا از ظرفیت مجلس بیشتر برای حل مشکلات مردم قدم برداشته شود. امیدواریم این موضوع را در سال 1401 جبران کند.

عضو کمیسیون امورداخلی و شوراها، در پایان با تبریک سال جدید خاطر نشان کرد: امیدواریم رورند مذاکرات روند خوبی دنبال شود و بتواند طرف مقابل را نسبت به برداشتن تحریم‌های ناجوانمردانه علیه کشورمان مجاب کند تا روند مثبت اقتصادی صورت بگیرد.

انتهای پیام/4733

  • منبع خبر : برنا