امام خامنه ای : مقررات مقابله با واردات بی رویه کالاهای خارجی با قاطعیت اجرا شوند
امام خامنه ای : مقررات مقابله با واردات بی رویه کالاهای خارجی با قاطعیت اجرا شوند
امام خامنه ای در دیدار هزاران نفر از کارگران کشور کفتند : دشمنی و توطئه امریکا در قضیه نفت بی پاسخ نخواهد ماند / جمهوری اسلامی ایران هر مقدار که لازم داشته باشد و اراده کند ، نفت صادر خواهد کرد

بهارستان آنلاین – امام خامنه ای در آغاز هفته کارگر و در دیدار هزاران نفر از کارگران صنایع مختلف ، کار جهادی و بی وقفه را از شرایط مهم رونق تولید و تحقق راهبرد عزت آفرین اقتصاد مقاومتی خواندند و با تاکید بر لزوم رسیدگی به مسائلی همچون امنیت شغلی و مزد و احترام به کارگران افزودند : دشمن برای به زانو در آوردن ملت ایران بر فشار اقتصادی متمرکز شده است اما بداند این ملت هیچگاه به زانو در نمی آید و ضمن استفاده از فرصت تحریم برای رشد و شکوفایی ، دشمنی های امریکا را بی پاسخ نمی گذارند.

به گزارش بهارستان آنلاین ، امام خامنه ای دیدار امسال با کارگران را با توجه به سال رونق تولید دارای اهمیت بیشتری دانستند و با تشبیه کار به بهار به عنوان زمینه ای برای بروز ظرفیتها و استعدادها گفتند : کار یک ارزش والا است و این موضوع باید به یک فهم عمومی تبدیل شود تا جایگاه ارزشمند کارگر نیز شناخته شود.

امام خامنه ای یکی از عوامل تحقق تولید را کار جهادی و فوق العاده دانستند و افزودند : رونق تولید یکی از ارکان اصلی اقتصاد مقاومتی است و اگر اقتصاد مقاومتی محقق شود ، تصمیم های سرمداران امریکایی و صهیونیستی درباره نفت و مسائل اقتصادی دیگر ، نخواهد بود.

ایشان خاطر نشان کردند : رونق تولید ، حمایت از کالای ایرانی ، تحرک کاری و اقتصاد مقاومتی در واقع زمینه ساز عزت ملی و نفوذناپذیری در برابر تصمیم های بیگانگان خواهد بود.

امام خامنه ای با تاکید بر اینکه عزت ملی یکی از اولویت ها و مسائل اصلی هر ملتی است ، گفتند : ملتها هیچگاه راضی نخواهند شد تا تحت تاثیر و نفوذ تصمیمات دشمنان خود قرار گیرند.

امام خامنه ای با اشاره به ادعاهای مقامات امریکایی و صهیونیستی افزودند : آنها می گویند دشمن نظام جمهوری اسلامی هستیم و با ملت ایران دشمنی نداریم اما دشمنی با جمهوری اسلامی ، دشمنی با ملت ایران است زیرا جمهوری اسلامی به کمک و مدد مردم برپاست و اگر کمک مردم نبود ، جمهوری اسلامی نبود.

ایشان با اشاره به توطئه های گوناگون دشمنان ایران در چهل سال گذشته از جمله تمرکز بر موضوع کار و کارگر و شکست این تلاش ها ، تاکید کردند : ملت ایران به ویژه کارگران در همه این موارد ، بر دهان دشمن زدند و او را مایوس کردند.

امام خامنه ای با تاکید بر اینکه جامعه کارگری از وفادارترین قشرها به جمهوری اسلامی بوده و هست ، افزودند : مسئولان کشور و سیاست سازان و مجریان سیاستها باید قدر جامعه کارگری را بدانند و به مسائل اساسی آنها همچون امنیت شغلی ، احترام به کارگر و موضوع دستمزد کارگران توجه صحیح و دقیقی داشته باشند.

امام خامنه ای در همین زمینه گفتند : بعضی خریداران کارخانه ها با از بین بردن کارخانه ، فروش و تجهیزات آن و تبدیل کردن زمین کارخانه به برج ، سو استفاده می کنند که همه مسئولان در سه قوه ، باید با اینگونه مسائل مقابله جدی کنند.

ایشان واردات بی رویه را از دیگر مسائلی برشمردند که به تولید داخل و کارگر ایرانی ضربه وارد می کند و افزودند : در زمینه مقابله با واردات بی رویه کالاهای خارجی ، مقررات سختی وجود دارد اما این ضوابط باید با قاطعیت اجرا شوند.

امام خامنه ای گفتند: تحریم ها اگرچه در برخی موارد زمینه ساز بروز مشکلات می شود اما اگر با آنها مقابله صحیح و منطقی شود ، به نفع کشور خواهد بود زیرا تحریم ها موجب تکیه بر توان ، ظرفیت و ابتکارهای داخلی خواهد شد.

امام خامنه ای با اشاره به توطئه های مختلف و ناکام دشمنان در چهل سال اخیر علیه ملت ایران ، انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی تاکید کردند : امریکایی ها با تمرکز بر مسائل اقتصادی به دنبال به زانو درآوردن ملت ایران هستند اما بدانند این حرکت اخیر آنان نیز ناکام می مانند و ملت بزرگ و عزیز ایران در مقابل شیطان بزرگ هیچگاه به زانو در نخواهد آمد.

امام خامنه ای درباره تلاش امریکا برای مسدود کردن راههای صادرات نفت ایران افزودند : ملت فعال و مسئولان هوشیار ایران نشان داده اند اگر همت کنند همه بن بست ها را می شکنند و قطعا این تلاش امریکایی ها نیز به جایی نمی رسد و جمهوری اسلامی هر مقدار لازم داشته باشد و اراده کند ، نفت صادر خواهد کرد.

ایشان با یادآوری یک نکته مهم خطاب به دشمنان ایران تاکید نمودند: بدانید دشمنی های شما بی پاسخ نخواهد ماند و ملت ایران ، ملتی نیست که علیه او کار و توطئه کنند و او بنشیند و تماشا کند.

امام خامنه ای در نکته ای دیگر در زمینه تشدید فشارهای نفتی آمریکا گفتند: کاهش وابستگی به فروش نفت را قدر و نوعی فرصت می دانیم و از آن برای تکیه بیشتر بر توانایی های داخلی استفاده می کنیم.

امام خامنه ای توانایی ملت ایران و جوانان پرتلاش و خوش استعداد میهن را بسیار فراتر از وضع فعلی خواندند و خاطرنشان کردند : باید فرهنگ کار و تولید و تلاش را ترویج دهیم و روحیه انتظار برای ثروت بادآورده را از بین ببریم و روشهایی شبیه بخت آزمایی را ترویج نکنیم که دستگاههای مختلف از جمله صدا و سیما باید متوجه این معنا باشند.

ایشان با استناد به آیه شریفه قرآن کریم دستاورد حقیقی انسان را حاصل سعی و تلاش او برشمردند و افزودند : رشدفرد و جامعه در گرو اراده و همت و تلاش است و جوامعی که در دنیا از لحاظ مادی رشد کرده اند بر اثر همین عوامل بوده است چراکه خداوند وعده داده به کسانی که برای دنیا هم کار می کنند ، کمک خواهد کرد.

امام خامنه ای رفاه ملت و رشد اقتصادی ، فناوری و علمی را در کنار معنویت و پیشرفت اخلاقی ، از اهداف اصلی نظام اسلامی خواندند و خاطرنشان کردند : تحقق این اهداف به کار و تلاش مستمر نیاز دارد.

ایشان گفتند : هدف از بیان گام دوم این بود که باید با همان انگیزه و همت بلندی که کشور را از زیر لگد مستکبران خارج کرد به حرکت پرشور برای رسیدن به قله های بلند پیشرفت و عزت ادامه داد.

امام خامنه ای ، جوانان با انگیزه ، تحصیلکرده و پرتلاش را محور دستیابی کشور به آینده روشن دانستند و افزودند : به فضل الهی مجموعه های گوناگون و غالبا جوان در سراسر ایران عزیز مشغول فعالیت هستند تا در پرتو حرکتی عظیم ، ملت ایران به قله های رفیع عزت مادی و معنوی برسد.

امام خامنه ای با اشاره به عصبانیت دشمن از تلاش و یکپارچگی ملت ایران افزودند : در همین بلای طبیعی سیل ، با وجودی که کسی ملت را به صحنه دعوت نکردند ، مردم همچون سیل به کمک سیل زده ها رفتند و جوانان از سراسر کشور به کمک مردم و جوانان محلی شتافتند که این وحدت و همدردی و تلاش ملی ، بسیار مهم و نوید دهنده آینده ای خوب خواهد بود.

امام خامنه ای در پایان سخنانشان تاکید کردند: همانگونه که اخیرا گفته شد ، تلاش های دشمنان آخرین نفسهای دشمنی آنان است و دشمنان سرانجام از خصومت علیه ملت ایران خسته خواهند شد اما این ملت از کار و تلاش و پایداری و پیشرفت هیچگاه خسته نخواهد شد.

انتهای پیام/107

  • نویسنده : امیرحسین عصاریان