باید نسل جدید را قانع کنیم/ نظام آموزشی نیازمند اصلاح است
باید نسل جدید را قانع کنیم/ نظام آموزشی نیازمند اصلاح است
باید برای مطالبات معترضان که مطالباتشان هم به حق هست، چاره اندیشی صورت بگیرد.

نماینده مردم سنقز در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز باید نسل جدید را قانع کرده و نظام آموزشی خود را اصلاح کنیم و البته برخی معلمان در این عرصه کم لطفی می‌کنند که باید برای آن‌ها دوره آموزشی گذاشته شود.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ حجت الاسلام و المسلمین سید جواد حسینی کیا نماینده سنقر و کلیایی(از شهرهای استان کرمانشاه) در این خصوص می‌گوید: ما باید بین اغتشاشگران و معترضین تفکیک قائل شویم، چرا که عده‌ای از جوانان که به خیابان آمدند، مشکلات معیشتی، شغل، مسکن، ازدواج و .. داشتند که باید دولت در این مقوله چاره اندیشی کند؛ اما اینکه عده‌ای آموزش دیده هم به خیابان آمدند و دنبال براندازی نظام هستند قطعا باید با آن‌ها برخورد صورت بگیرد، زیرا آن‌ها محارب هستند.

وی با بیان اینکه در ایران اسلامی شیعه، سنی، کرد، بلوچ، عرب همه یکپارچه هستند و هیچ کسی هم در آن تردیدی ندارد، افزود: امروز  مردم ما به خوبی مرز  بین خادم و خائن را درک می کنند. به نظرم شرایط کشور خوب است؛ بخشی از نیروی انتظامی و نهادهای امنیتی خویشتن داری زیادی به خرج دادند و مشاهده کردیم مردم در روز ۱۳ آبان در برابر اغتشاشگران اعلام انزجار عمومی کردند. دستگاه‌های امنیتی و قضا در برابر آزمون بزرگی قرار گرفته‌اند که باید بدون مماشات با افراد خاطی برخورد کنند و البته ضرورت دارد برای مطالبات این افراد که به حق هم هست، چاره اندیشی صورت بگیرد.

باید برای برخی معلمان کلاس آموزشی گذاشت

وی در خصوص دغدغه‌ی نسل جوان با موضوع حجاب گفت: حجاب از ضروریات دین است و هیچ احدی هم نمی‌تواند در ضروریات دین بحث کند، چون ما مسلمان هستیم و این را پذیرفته ایم. امام هم در برابر جبهه ملی گفت اگر قصاص را قبول ندارید مرتد هستید. در این امر کسی نمی‌تواند دخالت کند و این امر خدا است. امروز باید نسل جدید را قانع کرده و نظام آموزشی خود را اصلاح کنیم و البته برخی معلمان در این عرصه کم لطفی می‌کنند که باید برای آن‌ها دوره آموزشی گذاشته شود.

برخی افراد به دنبال احیا و بازی سیاسی خود هستند و به دنبال مطالبه مردم نیستند؛ این فایده‌ای ندارد

حسینی کیا در خصوص پاسخ ندادن دولت به احزاب اصلاح طلب برای دریافت مجوز تجمعات مسالمت ‌آمیز اظهار کرد: در آینده دولت باید فضایی را ایجاد و مکان‌های خاصی را انتخاب کند تا افراد اگر پیشنهادات و نکاتی را دارند بیان کنند و در مقابل مسئولان حضور پیدا کرده و پاسخ دهند. اما اینکه چرا برخی احزاب تا امروز پاسخی در جهت تجمعات مسالمت آمیز دریافت نکرده‌اند؛ باید دید کدام سمت هستند گاهی افرادی به دنبال احیاء و بازی سیاسی خود هستند و به دنبال مطالبه مردم نیستند که اگر این باشد فایده‌ای ندارد.

انتهای پیام/6121

  • منبع خبر : جماران