امروز بسیاری از دستگاه ها باید برای نهادینه سازی فرهنگ و مسائل اجتماعی در کنار نیروی انتظامی باشند
امروز بسیاری از دستگاه ها باید برای نهادینه سازی فرهنگ و مسائل اجتماعی در کنار نیروی انتظامی باشند
مسئولان و دست اندرکاران کشور باید نسبت به معیشت نیروهای نظامی و انتظامی همچنین فرهنگیان نگاه ویژه ای داشته باشند.

مدیرحوزه های علمیه گفت: برنامه ریزان و دست اندرکاران کشور باید بیش از پیش به معیشت نیروهای نظامی و فرهنگیان کشور توجه داشته باشند.

به گزارش «بهارستان آنلاین» ، حضرت آیت الله علیرضا اعرافی، مدیرحوزه های علمیه  در دیدار سردار حیدری فرمانده فراجای استان قم، ضمن تبریک دهه امامت و ولایت به فرمانده و معاونین نیروی انتظامی استان قم در سخنانی اظهار کرد: خدمت در قم یک خدمت بسیار متفاوت با سایر نقاط کشور است. قم، خاستگاه انقلاب و بین المللی شهر نه تنها ایران اسلامی بلکه جهان اسلام است به طوریکه دهها هزار نفر طلاب ایرانی از سراسر کشور و غیرایرانی از سراسر دنیا همراه با خانواده در این شهر زندگی می کنند.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه با اشاره به دیدارهای متعدد با مسئولین نظام که به قم سفر می کنند، افزود: در این دیدارها از مسئولین می خواهم که به قم نگاه ویژه ای داشته باشد، نه اینکه نگاه تبعیضی نسبت به شهرهای کشور داشته باشند، خیر، بلکه نگاه ویژه به قم در واقع نگاه ویژه به ایران اسلامی و جامعه بین المللی و همه جهان است.

مدیر حوزه های علمیه ادامه داد: نگاه ملی و فراملی از این جهت که هم اکنون بیش از ۳۰۰ هزار طلبه ایرانی و خانواده آنها از دورترین نقاط کشور همراه با خانواده در قم مشغول فراگیری علوم و معارف اسلامی هستند و دهها هزار طلبه از قریب به ۱۳۰ کشور جهان همراه با خانواده در این شهر که خاستگاه انقلاب اسلامی است، زندگی می کنند. کدام شهر ایران و جهان چنین ویژگی دارد؟

عضو فقهای شورای نگهبان در بخش دیگری از سخنان خود، رسالت مهم و خطیر نیروهای مسلح به ویژه نیروی انتظامی را خطاب قرار داد و گفت: وجود نیروی نظامی و انتظامی انقلابی، متعهد و ولایت مدار از امتیازات برجسته نیروی های مسلح جمهوری اسلامی ایران است که نیروی انتظامی با مأموریت های متعدد، نزدیکی و تعامل بیشتری با متن جامعه دارد، لذا مردمداری و رسیدگی به مشکلات و دغدعه های مردم یکی از موهباتی است که خداوند متعال برای تک تک نفرات این نیروی ارزشی قرار داده است، لذا باید قدر این فرصت های خدمت به مردم را بدانیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بُعد اجتماعی و فرهنگی عملکرد نیروی انتظامی و وجود شرایط سخت، گفت: امروز بسیاری از دستگاه ها باید برای نهادینه سازی فرهنگ و مسائل اجتماعی در کنار نیروی انتظامی باشند و ما به عنوان حوزه‌ علمیه آمادگی داریم، همچون گذشته در عرصه‌های مختلف علمی، دانشی، تبلیغی، بصیرتی و معرفتی در کنار نیروی انتظامی باشیم.

عضو فقهای شورای نگهبان در بخش پایانی سخنان خود، معیشت پرسنل نیروهای نظامی و انتظامی را مورد توجه قرار داد و گفت: مسئولان و دست اندرکاران کشور باید نسبت به معیشت نیروهای نظامی و انتظامی همچنین فرهنگیان نگاه ویژه ای داشته باشند، چرا که تأمین زندگی این قشر زحمت کش، آثار و برکات ارزشمندی به همراه خواهد داشت.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین