امیدواریم دولت از ظرفیت مالیات بر خانه و ماشین‌های لوکس در بودجه 1401 استفاده کند
امیدواریم دولت از ظرفیت مالیات بر خانه و ماشین‌های لوکس در بودجه 1401 استفاده کند
رشد ۸ درصدی اقتصاد هم محل تردید است. مالیات بر ارزش افزوده و نحوه توزیع آن دولت در مصوبات قبلی تغییراتی ایجاد کرده که باز هم باعث مشکل خواهد شد.

بهارستان آنلاین – عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس درباره افزایش قیمت نان در لایحه بودجه ۱۴۰۱ و اینکه با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی قیمت آن افزایش می‌یابد به بیان توضیحاتی پرداخت.

به گزارش«بهارستان آنلاین» ؛ دکتر جعفر قادری عضو کمیسیون تلفیق بودجه گفت : یکی از موارد مورد توجه در بودجه تقدیمی دولت رشد قابل توجه منابع درآمدی است، زیرا عملکرد سال سال ۹۹ زیر ۵۰۰ هزار میلیارد تومان بوده، عملکرد سال ۱۴۰۰ حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار میلیارد دلار بوده، ولی در بودجه سال بعد رشد قابل توجهی در منابع درآمدی در نظر گرفته شده یعنی هزار و ۳۷۲ میلیارد تومان که ایجاد نگرانی کرده است”.

 

دکتر قادری معتقد است “دولت در نظر گرفته که به آن اجازه داده شود اگر با فروش نفت، واگذاری سهام و یا اخذ مالیات محقق نشود به جای آن بتواند اوراق مالی اسلامی منتشر کند که نیاز به متمم و اصلاحیه را به طور کلی از بین می‌برد و دارای اشکال بوده و مغایر با اصول قانون اساسی است. نکته دیگر رشد قابل توجه مالیات است در حالی که زیر ساخت‌های آن فراهم نشده و مشخص نیست که این میزان مالیات در نظر گرفته شده اعلام وصول شود. در واگذاری سهام نگرانی‌هایی نسبت به شرایط بورس وجود دارد و تحقق درآمد‌های نفتی هم جای تردید دارد”.

این عضو کمیسیون تلفیق بودجه گفت: “رشد ۸ درصدی اقتصاد هم محل تردید است. مالیات بر ارزش افزوده و نحوه توزیع آن دولت در مصوبات قبلی تغییراتی ایجاد کرده که باز هم باعث مشکل خواهد شد. مالیات بر خانه و ماشین‌های لوکس در بودجه توسط دولت در نظر گرفته شده و امیدواریم از این ظرفیت استفاده شود”.

«ارز ۴۲۰۰ تومانی برای دارو نان و گندم نگه دارد، ولی برای نهاده‌های دامی و … حذف می‌شود» دکتر قادری این جمله را می‌گوید و تاکید می‌کند که قیمت نان با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی افزایش پیدا نمی‌کند و یارانه نان به نانوایان تحویل داده می‌شود.

انتهای پیام/4317

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان