امیدوار به روابط مثبت با تهران هستیم
امیدوار به روابط مثبت با تهران هستیم
حرف‌های مثبتی از ایران می‌شنویم و امیدواریم که این حرف‌ها به روابط مثبت تبدیل شود.

وزیر خارجه عربستان گفت: ریاض همچنان دست خود را برای رسیدن به یک رابطه مثبت که در خدمت ثبات منطقه و رفاه مردم باشد، به سوی ایران دراز خواهد کرد.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان سعودی طی نشست خبری با «احمد ابوالغیط» دبیرکل اتحادیه عرب و «نایف الحجرف» دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس، گفت: ایران بخشی از منطقه و یک همسایه است. ریاض همچنان دست خود را برای رسیدن به یک رابطه مثبت که در خدمت ثبات منطقه و رفاه مردم باشد، به سوی ایران دراز خواهد کرد.

وزیر خارجه سعودی طی این نشست خبری که از شبکه الاخباریه پخش شد، گفت: اقتصاد پادشاهی سعودی به سرعت در حال رشد است و ما به قطبی شدن یک شریک بدون شریک دیگر اعتقاد نداریم.

اخیرا «احمد الصحاف» سخنگوی وزارت خارجه عراق گفته بود که مذاکرات ایرانی-سعودی از مرحله امنیتی به مرحله دیپلماتیک رسیده و اهمیت این گام نزدیک کردن رویکردها و حل اختلافات میان دو طرف در راستای تأمین منافع دو کشور و تمام منطقه است.

وی گفته بود: ما همچنان میان دو طرف هماهنگی ایجاد می کنیم تا امکان برگزاری نشست های آتی و رسیدن به توافقات بیشتر فراهم شود.

«محمد شیاع السودانی» نخست وزیر جدید عراق هم در اولین نشست خبری خود بعد از رسیدن به این مقام گفته بود:به تداوم میزبانی از گفت‌وگوهای ایران ‌ و عربستان در بغداد در دوره نخست‌وزیری‌ام امیدوار هستم.

ایران و عربستان تاکنون پنج دور نشست با میزبانی بغداد برگزار کرده اند.

انتهای پیام/6382

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین