انتخاب بذرپاش در هاله‌ای از ابهام
انتخاب بذرپاش در هاله‌ای از ابهام
با مطرح شدن نام پرویز فتاح به نظر می رسد انتخاب مهرداد بذرپاش در هاله ای از ابهام قرار دارد لذا باید منتظر ماند و دید که آیا هنوز اختلافات قدیمی عامل اصلی پشت پرده مخالفت‌ با ورود بذرپاش به کابینه رئیسی است؟

یک طرف ماجرا در محفلی خصوصی عنوان کرده که اگر او نبود طرف مقابل هرگز استعداد و توان ورود به عرصه سیاسی کشور را نداشت و این روزها باید مشغول پهن کردن بساط کتاب فروشی خود در خیابان انقلاب می‌بود.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ ناکارآمدی مشهود دولت سیزدهم در عمل به وعده های انتخاباتی خصوصا در ساخت یک میلیون مسکن در سال باعث شد تا رستم قاسمی از وزارت راه و شهرسازی استعفا بدهد و با قبول استعفای رستم قاسمی از وزارت راه و شهرسازی، اینک دعوا بر سر جایگزینی او شدت گرفته است.

در همین راستا، آنگونه که معاون پارلمانی رئیس جمهور چندی قبل اظهار نمود که گزینه اصلی جانشینی رستم قاسمی مهرداد بذرپاش می باشد اما انگار پای سیّد پرویز فتاح نیز در دقیقه نود برای تصدی این پست باز شده تا فینال این رقابت را ابراهیم رئیسی داوری نماید تا از میان این دو گزینه مطرح یعنی سیّد پرویز فتاح و مهرداد بذرپاش،  هر چه زودتر یکی انتخاب گردد.

در این میان، بذرپاش همواره یکی از گزینه‌های صندلی‌های خالی در تمام دولت‌ها و جایگاه‌های مختلف بوده و شنیده شدن نامش در روز‌های اخیر تعجب آور نیست.

با وجود اینکه معاون پارلمانی رئیس جمهور به صراحت اعلام کرد جدّی‌ترین گزینه برای وزارت راه بذرپاش است، اما ابراهیم رئیسی در حکمی معاون رستم قاسمی را به طور موقّت سرپرست این وزارتخانه کرد تا بتواند در روز‌های جمع بندی به اختلاف درون سیستمی پایان داده و تکلیف این جوانِ جویایِ نام را مشخص کند.

تردید رئیسی در انتخاب بذرپاش به اختلاف نظر و یک چالش قدیمی میان مهرداد بذرپاش و مهرداد بذرپاش -برادر داماد رئیس جمهور- و به تبع آن اختلاف با مقداد نیلی -داماد ابراهیم رئیسی- و تبدیل آن چالش به یک کینه شتری باز می‌گردد و این کدورت موجب شده تا با گذشت ۱۶ ماه از انتخاب رئیسی به عنوان رئیس جمهور -علیرغم شایعاتی مبنی بر معرفی وی به مجلس برای وزارت کار و نیز وزارت صمت- حتی یک حکم معمولی مشاوره هم برای وی صادر نشود. این مسئله به خوبی نشان می‌دهد حلقه تصمیم گیر اطراف رئیس جمهور به ویژه داماد وی به صورت جدّی مخالف بهره گیری از این جوانِ جویایِ نام در کابینه بوده و هستند.

هرچند از گوشه و کنار شنیده می‌شود یک طرف این ماجرا ابتدا با واسطه و بعد به صورت مستقیم اقدام به عذرخواهی و دلجویی از طرف مقابل کرده، اما، چون این اختلاف ریشه در گذشته دارد بعید به نظر می‌رسد اعتذار کتبی هم باعث شود تا فرد مزبور به خواسته خود یعنی ورود به کابینه، با امید به مهیّا شدن فرصت مغتنمی برای گام نهادن در مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۱ نزدیک شود.

در همین راستا گفته می‌شود یک طرف ماجرا در محفلی خصوصی عنوان کرده که اگر او نبود طرف مقابل هرگز استعداد و توان ورود به عرصه سیاسی کشور را نداشت و این روز‌ها باید مشغول پهن کردن بساط کتاب فروشی خود در خیابان انقلاب می‌بود!

نهایتاً این نقل قول‌ها و فعل و انفعالات بین نزدیکان خانوادگی رئیس جمهور و کاندیدای صندلی‌های خالی باعث شده تا نهایی شدن انتخاب او در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرد.

اینک باید منتظر ماند و دید آیا عذرخواهی و طلب پوزش این جوان مورد پذیرش تصمیم گیرانِ حقیقیِ دولت ابراهیم رئیسی قرار خواهد گرفت یا خیر!

انتهای پیام/6219

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین