عدم استراتژی هدفدار در برگزاری جشنواره های مدلباس
عدم استراتژی هدفدار در برگزاری جشنواره های مدلباس
نداشتن یک استراتژی بلند مدت و کلان در تمام برنامه های فرهنگی به ویژه برگزاری جشنواره های مد لباس در کشور سبب شده است تا همیشه اقداماتی مقطعی و متناسب با شرایط را داشته باشیم .

بهارستان آنلاین – طراحی مد و لباس به عنوان یکی از سه صنعت بزرگ دنیا به لحاظ گردش مالی بشمار می آید و  برگزاری  جشنواره های مد و لباس در کشور نیز به عنوان گام نهادن علمی در این عرصه می باشد که اگرچه با کاستی ها و نواقصی روبرو می باشد اما آنرا می توان حرکتی مثبت و رو به جلو قلمداد نمود.

به گزارش بهارستان آنلاین ، اگرچه نگاه دولت و مجلس با توجه به تبعات فرهنگی آن افزایش یافته است و حتی برای ان کارگروهی مشخص شده است اما متاسفانه برخورد های انتظامی و قهریه در چند دهه انقلاب با این موضوع کمی ما را نسبت به رسیدن به اهدافمان با مشکلات بسیاری روبرو ساخته است .

بر این اساس طیبه سیاوشی نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی برگزاری جشنواره های مد و لباس را غیر قابل دسترس برای عموم مردم قلمداد و تاکید میکند ؛ آنچه در جشنواره های مد و لباس شاهد آنیم فقط در مزون ها قابل دستیابی می باشند و در بازار قابل روئیت نیست.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کارگروه مد و لباس در این چهار دهه با توجه با تعاملات سازنده با مجلس اما هیچ پیشرفتی نداشته خاطر نشان کرده است ؛ البته این کارگروه به تنهایی مقصر نمی باشد چراکه قاچاق پوشاک و انحصار باعث خارج شدن رقبا و در نتیجه از بین رفتن برندهای داخلی شده است به همین دلیل است که ساماندهی در این حوزه را هیچگاه مشاهده نکرده ایم .

سیاوشی تبلیغات برندهای ایرانی را در شبکه های اجتماعی برای شناختن تولیدات ملی ایرانی مثبت ارزیابی نمود و تصریح کرد : این امر نیازمند حمایت حاکمیت در این بخش است البته نه به این معنا که در این بخش ورود نماید بلکه از ورود قاچاق و انحصارطلبی جلوگیری نماید تا شاهد شکوفایی این بخش باشیم.

وی با تاکید بر اینکه باید تهدید تحریم ها را به فرصت تبدیل نماییم خاطر نشان کرد : برندهای قاچاق سال آینده از داخل کشور جمع آوری می شوند از این رو امیدوارم با تولید محصولات با کیفیت بتوانیم خلاء های این محصولات را برای مردم پر نماییم.
انتهای خبر/9

  • نویسنده : امیرحسین عصاریان
  • منبع خبر : بهارستان آنلاین