انصراف موقت آمریکا از تحریم ظریف / ظریف هفته آینده به نیویورک می رود
انصراف موقت آمریکا از تحریم ظریف / ظریف هفته آینده به نیویورک می رود
هفته آینده محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان برای نشستی در سازمان ملل متحد عازم نیویورک خواهد شد که برای انجام این سفر آمریکا باید برای ظریف روادید صادر نماید که ظاهرا صادر شده است و این دلیلی است بر این که وی تحریم نشده است.

بهارستان آنلاین – رویترز به نقل از دو مقام آگاه با بیان اینکه انصراف از تصمیم تحریم محمد جواد ظریف از سوی آمریکا به نشانه باز بودن درهای دیپلماسی به روی ایران است .

به گزارش بهارستان آنلاین ، استیون منوچین ، وزیر خزانه داری آمریکا سوم تیر ماه (24ژوئن) اعلام کرده بود که آمریکا ظریف را در فهرست تحریمی ها قرار خواهد داد ، که به نوشته رویترز اعلامی غیر معمول بود چرا که کاخ سفید نام آنهایی را که می خواهد تحریم کند از قبل اعلام نمی کند .

این دو منبع از تصمیم واشنگتن و دلایل این تصمیم آمریکا اشاره ای نکرده اند .

تحریم محمد جواد ظریف پس از شدت گرفتن تنش ها بین ایران و واشنگتن صورت پذیرفت ، تنشی که با حمله به تانکرهای نفت در خلیج فارس و سرنگون شدن یک فروند پهباد آمریکایی توسط پدافند هوایی سپاه پاسداران به اوج خود رسید.

جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که پهباد آمریکایی حریم فضایی ایران را نقض نموده بود که سرنگون گردید اما هرگونه دست داشتن در حمله به نفتکش ها را رد کرد .

براین اساس محمد جواد ظریف هفته آینده برای نشستی در سازمان ملل متحد عازم نیویورک خواهد شد که برای انجام این سفر آمریکا باید برای ظریف روادید صادر نماید که ظاهرا صادر شده است و این دلیلی است بر این که وی تحریم نشده است.

انتهای پیام/285