انقلاب اسلامی را مردم به وجود آوردند و مال آن‌هاست/مسئولان فرهنگی به سمت بهره‌گیری از توانایی هنرمندان حرکت کنند
انقلاب اسلامی را مردم به وجود آوردند و مال آن‌هاست/مسئولان فرهنگی به سمت بهره‌گیری از توانایی هنرمندان حرکت کنند
مردم ایران، نظام، انقلاب و کشورشان را دوست دارند و به جرات گفتم ۹۰ درصد هنرمندان، حافظ انقلابند.

احمد راستینه گفت: معدود هنرمندانی که افراد را دعوت به اغتشاش یا ناامنی کردند، باید هزینه التهاب‌آفرینی‌شان را بدهند. این هزینه می‌تواند مالی باشد تا برسد به این نقطه که اساساً صلاحیت داشتن پسوند ایرانی را هم نداشته باشند.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ احمد راستینه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با دعوت از همه هنرمندان  و کسانی که قلب‌شان برای سرزمین ایران می‌تپد، تا با ورود به میدان هنر و با استفاده از ظرفیت‌هایی که دارند  پیام اعتلای کشور و بزرگی و اقتدار آن را به جهان مخابره کنند؛ گفت : در ایران، کارگردانان، بازیگران، موسیقی‌دانان و در کل هنرمندان بزرگی داریم که با هنر خودشان می‌توانند، فضای کاذب و دروغینی که در عرصه‌های هنر، برخی تلاش کردند ایجاد کنند را بشکنند. افرادی می‌خواهند در هنر هم دوقطبی‌سازی کنند تا جامعه دچار رخوت شود.

نماینده شهرکرد با تاکید بر اینکه هنرمندان باید پای کار بیایند و با نقش‌آفرینی و هنر خودشان، پیام‌های امنیت، آرامش و اقتدار ایران را در واقعیت نشان دهند؛ گفت : به تمام مسئولان فرهنگی کشور سفارش می‌کنم به سمت بهره‌گیری از توانایی هنرمندان حرکت کنند و امکانات لازم را برای موضوعات فرهنگی و هنری، آن هم در سطح کشور، در اختیار این عزیزان قرار دهند.

راستینه ادامه داد: هنرمندان اصیل انقلاب اسلامی و دغدغه‌مند مردم، می‌دانند ایران یک کشور بزرگ و مقتدر است و دروغ‌پردازانی که تلاش می‌کنند با حرف‌هایشان، هنرمندان را مقابل مردم و برعکس قرار دهند، از اساس کذب می‌گویند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین گفت : امروز هنرمندان ایران، قلب‌شان برای ایران می‌تپد و مردم هم، آن‌ها را دوست دارند. پیام خطای چند هنرمند نمی‌تواند به کل فضای هنرمندان، تسری پیدا کند و غالب هنرمندان ما، عاشق وطن و سرزمین مادری‌شان هستند و فکر می‌کنیم آن‌ها در برابر خطای تعداد معدودی از هنرمندان، با نقش‌آفرینی خود، شادی را به ملت هدیه خواهند کرد.

وی با تایید براینکه عده‌ای یک فضای رودربایسی را بین هنرمندان ایجاد کردند که آن‌ها نتوانند، به راحتی روی به برنامه گذاشتن بیاورند؛ گفت: هنرمندان در عالم هنرمندانه خود، روابط و رفت و آمد‌هایی داشته و دارند. بیش از ۹۰ درصد هنرمندان عزیز ما، عاشق ایران هستند و نظام و انقلاب‌شان را دوست دارند، ولی آن عده معدود، کار‌هایی کردند که شاهد برخی اتفاقات توام با رودربایسی هستیم.

راستینه ایجاد دوگانه‌های دروغین بین انقلاب و مردم یا نظام و کشور را کاذب دانست و خاطرنشان کرد:  برخی در ایجاد و ادامه این فضا نقش دارند. انقلاب اسلامی را مردم به وجود آوردند و مال آن‌هاست. از این‌رو مردم ایران، نظام، انقلاب و کشورشان را دوست دارند و به جرات گفتم ۹۰ درصد هنرمندان، حافظ انقلابند. شاید ۱۰ درصد دیگر هم، نقطه نظرات خودشان را داشته باشند و نظرشان برای خودشان محترم است و ما کاری با آن‌ها نداریم.

نماینده شهرکرد در ادامه گفت: برخی از هنرمندان که در فضای رودربایسی گرفتار شدند، حتماً مردم را به این فضای کاذب و پیام‌های غلطی که برخی هنرمندان صادر می‌کنند، ترجیح می‌دهند.

وی در پاسخ به اینکه با ۱۰ درصد هنرمندی که شما، پیام‌شان را در راستای انقلاب ندیدید، چه باید کرد؟ گفت: قانون باید در رابطه با این افراد اجرا شود. اگر اقدامات‌شان سلبریتی‌هایی که خود را متاسفانه مقابل ملت قرار دادند سبب ایجاد ناامنی، ریخته شدن خون عده‌ای و برهم خوردن امنیت و نظم اجتماعی شده باشد، باید وفق قانون به جرم‌شان رسیدگی شود. اگر این افراد، صرفاً موارد تند انتقادی داشتند، اما افراد را دعوت به اغتشاش نکرده باشند، نگاه نظام نسبت به این افراد از اول انقلاب تا امروز رافت‌آمیز بوده است.

این چهره اصولگرا  در پایان گفت: معدود هنرمندانی که افراد را دعوت به اغتشاش یا ناامنی کردند، باید هزینه التهاب‌آفرینی‌شان را بدهند و حتی اگر هم، توبه‌نامه امضا کنند نبایست این افراد را با رافت نظام روبرو کرد و باید براساس قانون با آن‌ها رفتار شود. شاید در بررسی‌ها و اجرای قانون در خصوص این افراد به این رسیده شود که آن‌ها به واسطه آسیب‌هایی که ایجاد کردند برایشان جرم‌های مشخص شود، پس باید هزینه آن را پرداخت کنند و این هزینه می‌تواند بخشی از هزینه‌های مالی باشد تا برسد به این نقطه که اساساً صلاحیت داشتن پسوند ایرانی را هم نداشته باشند.

انتهای پیام/6295

  • منبع خبر : رویداد24