اگر آقای لاریجانی از تهران نامزد انتخابات مجلس شود احتمال رأی آوری اش خیلی بیشتر است تا قم
اگر آقای لاریجانی از تهران نامزد انتخابات مجلس شود احتمال رأی آوری اش خیلی بیشتر است تا قم
لاریجانی خودش از آن زکاوت لازم و بالا برخوردار است که ارزیابی کند ولی فضای تهران برای او و افکارش بستر مناسبی است.

بهارستان آنلاین – تا زمان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شش ماه دیگر باقی مانده است و بیشتر گروه ها و جریانات در تکاپو برای جلب آرای عمومی مردم هستند و نکته قابل توجه اینجا است که این جریان ها و گروه ها و به ویژه احزاب ساختار تشکیلاتیشان فقط مختص به انتخابات بوده و بیشتر آنها بعد از انتخابات هیچگونه فعالیت خاصی ندارند.

به گزارش بهارستان آنلاین ، کری خوانی ها از همکنون آغاز شده و برخی معتقدند این دوره مختص گفتمان جبهه پایداری است و آین جریان دست بالا را دارد و به همین خاطر به علی لاریجانی توصیه می کنند از قم کاندیدا نشود اما محسن غرویان دیدگاه دیگری دارد.

حجت الاسلام محسن غرویان با بیان ارزیابی خود از فضای اجتماعی انتخابات اسفند 98 گفت: در عالم سیاست و فضای انتخابات هر اتفاقی می تواند سرنوشت و نتایج رقابت ها موثر باشد. همین نامه نگاری های چند روز اخیر آیات عظام و علما خودش یک حادثه ای بود که می تواند روی رأی و انتخاب مردم تأثیرگذار باشد.

استاد برجسته حوزه علمیه قم، افزود: تا انتخابات مجلس فاصله زیادی داریم، باید ببنیم چه اتفاقاتی رقم می خورد. موج کلی سیاست در ایران به سمت کسانی است که به هر حال اینها با دنیا و علم جدید و تحولات زمانه آشنا باشند. نمایندگانی که هم از علم و دانش بالایی برخوردارند و با نگاه جدید و مدرنی به عالم و تحولات جهان نگاه کنند شانس پیروزی و موفقیت شان بیشتر خواهد بود.

این استاد حوزه و دانشگاه یادآور شد: سیاست ایران بریده از سیاست جهانی نیست، پس نمی توانیم تنها براساس مولفه های داخلی درون جامعه خودمان عمل کنیم. با این اوصاف باید منتظر بمانیم و ببنیم که حوادث آینده چه خواهد بود و چه کسانی، با چه شرایطی در صحنه حضور پیدا می کنند.

این  فعال سیاسی اصولگرا درباره این ادعا که علی لاریجانی شانسی برای راه یابی به مجلس از حوزه انتخابیه قم ندارد، اظهار کرد: این حرف ها برای فضاسازی بیان می شود. آقای لاریجانی سیاستمدار است. البته در انتخابات گذشته هم خیلی مخالفانش تلاش کردند، او از قم رأی نیاورد. معتقدم اگر آقای لاریجانی از تهران نامزد انتخابات مجلس شود احتمال رأی آوری اش خیلی بیشتر است.

این تحلیلگر مسائل سیاسی بیان کرد: البته این حرف من در مقام توصیه نیست. آقای لاریجانی خودش از آن زکاوت لازم و بالا برخوردار است که ارزیابی کند ولی فضای تهران برای او و افکارش بستر مناسبی است.

مدرس حوزه علمیه قم درباره ظرفیت اجتماعی جبهه پایداری در قم توضیح داد: پایداری آنچنان ظرفیت اجتماعی بالایی ندارد صرف جبهه پایداری را نباید دید، یک طیف فکری با گروه ها و مجموعه های خاصی وجود دارد که به نام جبهه پایداری خوانده می شود. خیلی ها هستند که رسما و قانونا در مجموعه جبهه پایداری نیستند ولی افکارشان با تفکر پایداری همخوان است.

انتهای پیام / 442

  • منبع خبر : نامه نیوز