اگر استفاده از فیلترشکن جرم‌است پس چرا مسئولان عالی اجرایی از پلتفرم‌های فیلتر شده استفاده می‌کنند
اگر استفاده از فیلترشکن جرم‌است پس چرا مسئولان عالی اجرایی از پلتفرم‌های فیلتر شده استفاده می‌کنند
اگر قرار است تا استفاده از فضای مجازی جرم محسوب گردد چراکه مسئولان دولتی که به دنبال گرفتن تیک آبی هستند حتما باید در اولویت برخورد قانونی قرار بگیرند.

امروز خبری از ورودی برخی از خبرگزاری ها به بیرون درج کرد مبنی بر اینکه استفاده از فیلتر شکن و فروش آن به زودی جرم تلقی شده و حتی برای آن نیز مجازات سختگیرانه در نظر گرفته شده است اما آنچه باید به مسئولان فرهنگی تذکر داد این است که اینگونه اقدامات با توجه به آمدن تکنولوژی های نوین کاملا منسوخ شده می باشد و باید این عزیزان با توجه به مقتضیات زمانی تصمیماتی را اتخاذ نمایند که بتواند جنبه اجرایی داشته باشد چراکه با ورود اینترنت ماهواره ای به کشور دیگر اینگونه تصمیمات هیچگاه جنبه عملی به خود نخواهید دید پس بهتر است مسئولان فرهنگی  با آموزش جوانان و نوجوانان در سطح مدارس و دانشگاه ها نسبت به معایب و فواید این فضا  آنرا به نحو شایسته مدیریت نمایند.

 نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی در واکنش به خبر منتشر شده مبنی بر اینکه قوه قضائیه موظف شده با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سایر دستگاه‌های ذیربط، با فروشندگان فیلترشکن‌ها و وی‌پی‌ان‌های غیرمجاز برخورد قانونی و متخلفین را مجازات کند، بیان کرد: که اگر قرار است این اتفاق بیافتد مسئولان دولتی که به دنبال گرفتن تیک آبی هستند حتما باید در اولویت برخورد قانونی قرار بگیرند. وقتی که بسیاری از مسئولان عالی اجرایی از پلتفرم‌های فضای مجازی که فیلتر هستند، استفاده می‌کنند، چگونه می‌توانند این دوگانگی را بعدا توجیه کنند؟

بر طبق آخرین تصمیمات اخذشده، قوه قضائیه موظف شده با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سایر دستگاه‌های ذیربط، با فروشندگان فیلترشکن‌ها و وی‌پی‌ان‌های غیرمجاز برخورد قانونی و متخلفین را مجازات کند.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ معین‌الدین سعیدی در پاسخ به اینکه آیا قرار است استفاده از وی‌پی‌‌ان جرم‌انگاری تلقی و برخورد شود، گفت: «تا جایی که در این زمینه می‌دانم هنوز تصمیمی گرفته نشده و طرحی هم ارجاع داده نشده است. تا آنجایی که اطلاع دارم، مجلس هم به دنبال این قضیه نیست. ولی اگر قرار است این اتفاق بیافتد مسئولان دولتی که به دنبال گرفتن تیک آبی هستند حتما باید در اولویت برخورد قانونی قرار بگیرند.»

این نماینده مجلس همچنین خاطرنشان کرد: «وقتی که بسیاری از مسئولان عالی اجرایی از پلتفرم‌های فضای مجازی که فیلتر هستند، استفاده می‌کنند، چگونه می‌توانند این دوگانگی را بعدا توجیه کنند؟ البته که عملا هم این امر را ما داریم می‌بینیم ولی مردم این دوگانگی را نمی‌پذیرند.

انتهای پیام/6420

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین