اگر ایران ناوگان دریایی آمریکا را زمین‌گیر کند هیچ راه برگشتی نیست
اگر ایران ناوگان دریایی آمریکا را زمین‌گیر کند هیچ راه برگشتی نیست
اراده برای آماده سازی به اندازه اراده پیروزی مهم است، اما آمریکا هنوز از رویکردی متمرکز و منضبط برای بالا بردن آمادگی منابع ناوگان نیروی دریایی خود غفلت کرده است.

بهارستان آنلاین – جان برد در یاهونیوز نوشت: اراده برای آماده سازی به اندازه اراده پیروزی مهم است، اما آمریکا هنوز از رویکردی متمرکز و منضبط برای بالا بردن آمادگی منابع ناوگان نیروی دریایی خود غفلت کرده است.

به گزارش بهارستان آنلاین ، در ادامه این مطلب آمده است: حملات اخیر به تانکرهای نفتی در دریای عمان، نشان داد که آمریکا بایستی بازدارندگی دریایی موثری ایجاد کند. سال گذشته، برای مدت هشت ماه هیچ حمله هوایی در منطقه صورت نگرفت و این طولانی ترین وقفه از ابتدای سال 2000 تا کنون است. در شرایطی که آمریکا به شرایط محکم تری علیه ایران و مقابله با چالش‌های جدید در آسیا و اروپا نیاز دارد، این کشور باید اقدامات فوری و هماهنگی را در راستای تقویت ناوگان خود بردارد.

شرط حفظ حضور نیروهای دریایی آمریکا در خاورمیانه یک بخش اساسی از یک استراتژی گسترده تر امنیت ملی است که در آن تامین منافع امنیتی ایالات متحده آمریکا حضور نیروهای نظامی این کشور در سراسر جهان را ضروری می‌کند. در حالی که ماموریت نیروی دریایی آمریکا هنوز مانند جنگ سرد است، اما اندازه این ناوگان امروز کمتر از نیمی از اندازه 30 سال پیش است.

در زمان دولت اوباما ، موازنه قوا ظاهراً به پنتاگون اجازه می داد تا ضمن کمرنگ کردن حضور خودش در خاورمیانه توجه بیشتری به سایر مناطق از جمله، آسیا و اروپا داشته باشد. در واقعیت اما، ما هرگز نتوانستیم با نیروهایمان در هند و اقیانوس آرام موازنه برقرا کنیم چرا که اوضاع روی زمین ما را مجبور به درگیری عمیق‌تر در خاورمیانه کرد. اکنون حتی اگر در اقیانوس آرام، اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه با چالش‌های جدیدی روبرو شویم بازهم با توجه به تهدید فزاینده ایران، بی احتیاطی است اگر بخواهیم منطقه را به یکباره رها کنیم.

انتهای پیام/940