اگر بخواهیم فساد را در ایران ریشه کن کنیم، باید مشخص شود مسئولین چه میزان اموال دارند
اگر بخواهیم فساد را در ایران ریشه کن کنیم، باید مشخص شود مسئولین چه میزان اموال دارند
کسانی که نمی خواهند عملکردشان شفاف باشد و می خواهند فساد در مملکت ادامه پیدا کند با این طرح مخالفت می کنند. عده ای ترس از ضفافیت دارند.

بهارستان آنلاین – عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس گفت : اگر بخواهیم فساد را در ایران ریشه کن کنیم، باید مشخص شود مسئولین چه میزان اموال دارند، داشتند و خواهند داشت.

به گزارش بهارستان انلاین ؛ حجت الاسلام حسن نوروزی، نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی در خصوص سامانه ثبت اسناد و اموال مسئولان و نمایندگان مجلس اظهار داشت: ما خودمان در کمیسیون قضایی از طراحان این طرح بودیم. به عنوان سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس از این طرح دفاع کردم و ثبت اموال و اسناد تمام مسئولان، نمایندگان، شهرداران، استانداران و مدیران را در این سامانه واجب می دانیم. اگر می خواهیم جامعه ای شفاف و بدون دغدغه و نگرانی داشته باشیم باید ثبت اموال صورت بپذیرد.

رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس افزود: مردم باید بدانند با چه کسی طرف حساب هستند. بنابراین «الناس علی دین ملوکهم» یعنی اگر بخواهیم فساد را در ایران ریشه کن کنیم، باید مشخص شود مسئولین چه میزان اموال دارند، داشتند و خواهند داشت.

نوروزی در رابطه با تاثیر این طرح بر کاهش فساد در جامعه گفت: اگر این طرح اجرایی شود در میزان فسادها و کاهش آن بسیار مفید خواهد بود.

این نماینده مجلس در ادامه اظهار داشت: این طرح در عملکرد مجلس، دولت، شورای نگهبان، مجلس خبرگان، اعضای شورای شهر و نمایندگان بسیار بسیار تاثیرگذار خواهد بود و شفافیت را در عملکردشان خواهیم دید.

وی افزود: کسانی که نمی خواهند عملکردشان شفاف باشد و می خواهند فساد در مملکت ادامه پیدا کند با این طرح مخالفت می کنند. عده ای ترس از ضفافیت دارند.

انتهای پیام / 654