اگر برای سرزمین خود دلسوزی نکنیم، سرزمین خود را از دست می‌دهیم/ راه اداره کشور این نیست که هر چه داریم بفروشیم!
اگر برای سرزمین خود دلسوزی نکنیم، سرزمین خود را از دست می‌دهیم/ راه اداره کشور این نیست که هر چه داریم بفروشیم!
سرزمین ما سرمایه بسیاری از نفت و گاز دارد و کشوری که این سرمایه‌های عظیم را دارد، نباید به این حال و روز بیفتد.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: راه اداره‌ کشور این نیست که هر چه داریم بفروشیم! تجربه خصوصی‌سازی هیچ زمانی خوب نبوده است. تا به امروز حتی یک نمونه سراغ نداریم که شرکتی با خصوصی‌سازی افزایش تولید داشته باشد اما بسیار مواجه شدیم با خصوصی‌سازی‌هایی که در نهایت دارایی‌های شرکت به حراج گذاشته شده است.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ سهیلا جلودارزاده بعد از ظهر امروز در مراسم بزرگداشت دهه فجر دانشگاه علمی و کاربردی خانه کارگر گفت: امام خمینی فرمودند زنان باید در مقدرات اساسی مملکت شرکت کنند. امام به زنان قوت قلب دادند تا بتوانند حقوق اسلامی خود را بگیرند. ما البته دستاوردهای خوبی هم در این زمینه داشتیم که متأسفانه دستاوردهای ما برای پیاده کردن فرمان امام امروز کمرنگ شده است.

وی با اشاره  به وضعیتِ اقتصادی کشور گفت: امروز هر چه کار می‌کنیم دخل و خرج‌مان به هم نمی‌خورد. هر چه برای افزایش حقوق کارگران چانه‌زنی می‌کنیم، در نهایت آنچه بر حقوق اضافه می‌شود نمی‌تواند نیازهای اساسی کارگران را تأمین کند. چرا باید به جایی برسیم که افراد نتوانند مایحتاج خود را تأمین کنند؟ تصمیم‌گیری در خصوص این مسائل، همان مقدرات اساسی است که امام فرمودند زنان باید در آن شرکت کنند.

این نماینده ادوار مجلس با طرح این پرسش که آیا نمی‌شد مملکت را بهتر اداره کرد؟ ادامه داد: ما تجربه کشورداری خوب را در دوران دولت خاتمی را داشتیم. مگر مردم چه می‌خواهند؟ اینکه مثلا زنان می‌گویند می‌خواهیم بدون اجازه کسی امکان خروج از کشور داشته باشیم، خواسته زیادی است؟

عضو شورای مرکزی خانه کارگر با اشاره به اهمیت حضور زنان در جامعه تصریح کرد: اگر برای سرزمین خود دلسوزی نکنیم و در مقدرات اساسی مملکت وارد نشویم، سرزمین خود را از دست می‌دهیم. سرزمین ما سرمایه بسیاری از نفت و گاز دارد و کشوری که این سرمایه‌های عظیم را دارد، نباید به این حال و روز بیفتد.

وی با اشاره به تصمیم سران قوا برای اجرای سیاست مولدسازی خاطرنشان کرد: راه اداره کشور این نیست که هر چه داریم بفروشیم! تجربه خصوصی‌سازی هیچ زمانی خوب نبوده است. تا به امروز حتی یک نمونه سراغ نداریم که شرکتی با خصوصی‌سازی افزایش تولید داشته باشد اما بسیار مواجه شدیم با خصوصی‌سازی‌هایی که در نهایت دارایی‌های شرکت به حراج گذاشته شده است.

این فعال کارگری در پایان افزود: افراد کارخانه می‌خریدند تا بتوانند مواد اولیه وارد کنند یا کارخانه می‌خریدند تا اموال آن را بفروشند و سود خود را ببرند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین