اگر به این موضوع رسیدیم که هیچ تفکر و جناحی را نمی توان حذف کرد ؛ می توانیم از مشکلات عبور کنیم.
اگر به این موضوع رسیدیم که هیچ تفکر و جناحی را نمی توان حذف کرد ؛ می توانیم از مشکلات عبور کنیم.
از این شرایط سخت عبور خواهیم نمود به شرط آنکه با هم باشیم و دست در دست یکدیگر بگذاریم.

بهارستان آنلاین- دکتر حسن روحانی دیشب در دیدار با جمعی از فعالان سیاسی با بیان اینکه نمی توان گفت که شرایط از دوران جنگ تحمیلی بهتر است یا بدتر ، تاکید کرد : ما در زمان جنگ مشگل بانک ، فروش نفت ، واردات و صادرات نداشتیم و تنها تحریم ما ، تحریم خرید سلاح بود

به گزارش بهارستان آنلاین ، رئیس جمهور با اشاره به محدودیت هایی که دشمنان برای فعالیت های بانکی کشور ایجاد کرده اند و هزینه های اضافی که این تحریم های بانکی بر نقل و انتقلات مالی کشور تحمیل کرده است ، گفت :این مشکلات در حوزه های فروش نفت ، محصولات پتروشیمی ، فولاد و کشاورزی کاملا اثرگذار بوده است.

دکتر روحانی فشارهای سیاسی و اقتصادی وارد شده به کشورمان را یک جنگ تمام عیار و بی سابقه در تاریخ انقلاب برشمرد و تاکید کرد : در چنین فضایی باید همه نیروهای انقلاب متحد باشند و دست در دست یکدیگر بدهند.

رئیس جمهور روحانی خطاب به فعالان سیاسی حاضر در این نشست با ارائه یک گزارش آماری از وضعیت جاری در عرصه های مختلف اقتصادی ، افزود : باید واقعیت های امروز کشور را بدانید و برای رسیدن به بهترین و کم هزینه ترین راه حل ها همفکری کنیم.

دکتر حسن روحانی تسلیم شدن را مغایر با دین و فرهنگ مردم برشمرد و خاطر نشان کرد : امروز بایدبا همان اتفاق نظری که در هشت سال جنگ تحمیلی بین مردم و مسئولان وجود داشت با ایجاد همدلی و وفاق بیشتر شرایط را اداره نماییم و تسلیم نشویم.

رئیس جمهور روحانی با اشاره به حضور و نقش مردم در پیروزی و تداوم انقلاب تاکید نمود : همه پیروزی های ما بخاطر مردم است و بدون حضور مردم حتی یک روز هم امکان اداره کشور وجود ندارد ، لذا باید شرایط را برای حضور فعالتر مردم فراهم آوریم و مردم را راضی نگه داریم.

دکتر روحانی با اشاره به سخن یکی از فعالان سیاسی که مشکل مردم را صرفا اقتصادی توصیف کرده بود ؛ گفت : مردم مشکل اقتصادی هم دارند ، اما تنها مشکل آنها اقتصادی نیست ؛ لذا همه جوانب را باید مورد توجه قرار دهیم.

رئیس جمهور روحانی با بیان اینکه امروز در شرایط سختی قرار داریم ، اما در عین حال نا امید نیستیم و به آینده بسیار امیدوار هستیم ، خاطر نشان کرد : از این شرایط سخت عبور خواهیم نمود به شرط آنکه با هم باشیم و دست در دست یکدیگر بگذاریم.

دکتر روحانی با اشاره به نزدیکی انتخابات مجلس گفت : این انتخابات می تواند نماد وحدت و اتحاد در کشور باشد ، اگر چنانچه با هم مهربان باشیم و با همدلی و روحیه برادری در کنار یکدیگر گام برداریم و اگر یک دستگاه و اتاق برای انتخابات تصمیم نگیرد، می توانیم شرایط خوبی داشته باشیم.

رئیس جمهور روحانی در پایان به تداوم برگزاری چنین نشست هایی در آینده ، اظهار امیدواری کرد و تاکید کرد : اگر در کنار هم بودیم و به این موضوع رسیدیم که هیچ تفکر و جناحی را نمی توان حذف کرد ؛ می توانیم از مشکلات عبور کنیم.

انتهای پیام /142

  • نویسنده : امیرحسین عصاریان