اگر مجلس آینده برآمده از همه سلایق سیاسی کشور باشد می تواند برای کشور کارآمد باشد
اگر مجلس آینده برآمده از همه سلایق سیاسی کشور باشد می تواند برای کشور کارآمد باشد
ما در پاکدستی و زحمت کشیدن دولت شکی نداریم آما آیا این برای دولت دستاورد تلقی خواهد شد؟بنظر من چنین چیزی در قواعد اقتصادی نداریم.

نماینده اصولگرای مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس نهم گفت: امروز مردم حرف های زیادی از کاهش نرخ تورم ، گشایش های اقتصادی  و  آزادی دارایی های بلوکه شده در شرق و غرب می شنوند اما آن چیزی که می بینند و واقعیت است وخیم تر شدن اوضاع اقتصاد و معیشت مردم است.

به گزارش «بهارستان آنلاین» ؛ ابراهیم نکو نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی در نقدی منصفانه درباره بررسی عملکرد دوساله دولت سیزدهم ؛گفت:اگر ما بخواهیم منصفانه به قضیه نگاه کنیم، باید بگویم که در مجموع دولتی ها روحیه خوبی به مردم می دهند و حرف های قشنگی می زنند. یعنی متفق القول از موفقیت ها و دستاوردهایی حرف زدند و حرکت های خود را رو به جلو نشان دادند اما در واقعیتی که وجود دارد ، موضوع کاملا برعکس است.در واقع دستاوردهایی که دولت از آن حرف می زند مشکلاتی است که هنوز مرتفع نشده است.

وی با تاکید بر اینکه امروز تطبیقی بین گفته ها و از سوی دیگر واقعیت های جامعه وجود ندارد؛ خاطرنشان کرد:  امروز مردم نمی توانند صحبت های دولتی ها به‌عنوان موفقیت فرض کنند، در حالی که در تامین هزینه های اجاره و خرید مسکن، لوازم زندگی و تهیه مایحتاج خودشان با چالش ها، گرفتاری ها و مسائلی عدیده روبه‌رو هستند. البته بنده نمی گویم تلاشی صورت نگرفته است ،انصافا هم اگر بخواهیم صحبت های سخنگوی دولت را مبنا قرار دهیم که می گفتند آقای رییسی بعنوان رئیس دولت بخاطر مشکلات اقتصادی مردم خواب شان نبرده، می ستاییم، چون به هر حال احساس همدردی کرده اند با مردم اما آیا اقدام موثر برای رفع این گرفتاری ها وجود داشته؟ که اگر بگویند وجود داشته، پس چرا این همه مشکلات، گرفتاری ها و تنگناهای اقتصادی و معیشتی وجود دارد. این نشان می دهد که دولت انصافا می خواهد کاری بکند و شعار درمانی اش خوب است اما من فکر می کنم برای عملیاتی شدن آن چینش لازم مخصوصا در تیم و یاران اقتصادی دولت وجود ندارد تا شعارها به واقعیت ها تبدیل شود. مردم نمی پذیرند که بگوییم تورم را کاهش داده ایم اما هرروز شاهد گرانی و افزایش قیمت های سرسام آور مایحتاج اولیه مردم باشیم. این نشان می دهد که موفقیتی در کار نبوده است .ما شاهد رضایتمندی مردم از دولت نیستیم.در پاکدستی و زحمت کشیدن دولت شکی نداریم ولی آیا این برای دولت دستاورد تلقی خواهد شد؟بنظر من چنین چیزی در قواعد اقتصادی نداریم.

این نماینده اصولگرای مجلس نهم با تاکید بر اینکه دولت در حال انتقال از قله به سراشیبی است و فقط یکسال فرصت دارد تا بتواند کاری بکند،خاطرنشان کرد: اگر مجلس آینده متشکل از همه سلایق سیاسی کشور باشد می تواند کارآمد باشد امیدوارم این دولت تا این انتخابات مجلس کارهایی بکند که مردم با رغبت بیشتری امیدوار به آینده بهتر و برنامه های بهتر باشند. لذا برخی، اشتباها فکر می کنند که وقتی دولت و مجلس هم دست باشند همه چیز درست خواهد شد اما تصور بنده بر خلاف این موضوع است چراکه بنده می گویم اگر همه سلایق سیاسی در مجلس وجود داشته باشند این سلایق به گرفتن تصمصیات درست کمک خواهند نمود.

وی با اشاره به توان دولت در ارائه سریع لایحه حجاب و عفاف به مجلس؛ گفت: این نشان می دهد دولت در زمینه های دیگر هم می تواند با این دقت و ظرافتی که اعتقاد دارد کار بکند. من به لایحه حجاب کاری ندارم ولی در لایحه حقایقی وجود دارد که شاید از نگاه خیلی ها به دور است. اولین حقیقتی که وجود دارد این است که دولت اگر بخواهد، می تواند در زمینه های اقتصادی هم نسخه ای بنویسد. حقیقت دیگری وجود دارد که جرایمی که بکار بسته شده است ، جرایمی است سنگین که نشان می دهد مردم باید درآمدشان به حدی باشد که اگر خطایی صورت گرفت براحتی ۵۰ میلیون جریمه را پرداخت کند.این نشان می دهد که درآمد مردم الان بسیار بسیار پایین است. معمولا لایحه و طرح براساس درآمدهای افراد تنظیم می شود، پس این لایحه عفاف و حجاب ناخواسته بیانگر این است که باید درآمد افراد جامعه بالاتر برود تا چنین لایحه و قوانینی بتواند جوابگویی هم در جامعه داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه مردم این انتظار را از دولت ندارند که همه مشکلاتشان یک شبه حل شود،اظهار کرد: امروز مردم به دنبال این هستند که قسمتی از مشکلات شان حل شود . وگرنه اینکه آمار نشان دهند و هر چند که آمارها درست نیست و بگویند تورم کاهش پیدا کرده است باید گفت یا معنی تورم را نمی دانند و یا اگر می دانند خودشان را به آن راه زده اند. در هر کشوری وقتی تورم کاهش پیدا کند قدرت خرید و رفاه مردم بالاتر می رود ولی چیزی که وجود دارد همین رفاه و قدرت خرید است . ولذا من امیدوارم این دولت تا این انتخابات مجلس کارهایی بکند که مردم با رغبت بیشتری امیدوار به آینده بهتر و برنامه های بهتر باشند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین