اگر منافعمان به خطر بیفتتد بیکار نمی نشینیم/عراق بین ایران و آمریکا میانجیگری کند
اگر منافعمان به خطر بیفتتد بیکار نمی نشینیم/عراق بین ایران و آمریکا میانجیگری کند
رئیس جریان حکمت ملی عراق خواستار میانجیگری دولت عادل عبدالمهدی بین جمهوری اسلامی ایران و آمریکا شد.

بهارستان آنلاین – سید عمار حکیم رئیس ائتلاف “الاصلاح و الاعمار” عراق طی سخنانی با انتقاد جدی از برخی وزرای منتخب کابینه عادل عبدالمهدی گفت : هنوز اولویت های دولت مشخص نیست و حل مشکلات مردم اولویت دولت نیست.

به گزارش بهارستان آنلاین ، عمار حکیم که در مراسم بزرگداشت دهمین سالروز رحلت سید عبدالعزیز الحکیم در نجف اشرف سخن می گفت همچنین خواستار تسریع در تکمیل و اجرای برنامه هایی شد که دولت از ابتدای تشکیل تا کنون وعده آن را داده است .

رئیس جریان حکمت ملی عراق با بیان اینکه ما از ابتدا از دولت عادل عبدالمهدی حمایت کرده ایم با وجود اینکه خود در این دولت حضور نداریم متذکر شد : ما مراقب هستیم و اگر ببینیم که دولت در اجرای برنامه ها تعلل و کندی به خرج می دهد واکنش نشان خواهیم داد.

حکیم همچنین درباره تحولات منطقه و خطراتی که در نتیجه درگیری بین آمریکا و ایران ممکن است به عراق نیز سرایت نماید ، گفت : عراق در قلب منطقه واقع شده است و ما باید در دور کردن عراق از هرگونه آثار احتمالی این درگیری جدی باشیم ، زیرا زمانی که بر طبل جنگ کوبیده شود عقل و منطق از بین می رود.

رئیس ائتلاف “الاصلاح و الاعمار” سیاست به صفر رساندن صادرات نفت ایران یعنی انتقال از سیاست فشار به سیاست خفه کردن ایران و دولت و ملت ایران و این اقدام پیامدهای خطرناک و فاجعه باری برای منطقه و به ویژه عراق دارد.

وی در پایان با بیان اینکه عراق باید مواضع مسئولانه ای برای جلوگیری از این فاجعه اتخاذ نماید ، گفت : عراق باید برای کاهش تنش ها میان ایران و آمریکا میانجیگری کند و گر منافعمان به خطر بیفتد بیکار نمی نشینیم.

انتهای پیام/141

  • نویسنده : امیرحسین عصاریان