اگر نفت ما از تنگه هرمز عبور نکند حتما نفت دیگران هم عبور نخواهد کرد
اگر نفت ما از تنگه هرمز عبور نکند حتما نفت دیگران هم عبور نخواهد کرد
سرلشگر باقری در همایش سراسری فرماندهان و مدیران نیروی انتظامی و در جمع خبرنگاران گفت : قصد بستن تنگه هرمز را نداریم امااگر دشمنی دشمنان به حدی برسد که چاره ای جز این نباشد در آن روز کاملا قادر به بستن این تنگه هستیم.

بهارستان آنلاین – سر لشگر باقری در همایش سراسری فرماندهان و مدیران نیروی انتظامی و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در هیچ کدام از مناطق سیل زده گزارشی از سرقت و نا امنی گزارش نشده است گفت : این امر نشان از تلاش نیروی انتظامی دارد.

به گزارش بهارستان آنلاین ، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح همچنین از تدوین و اعتبارات مناسب و برنامه های بسیار اساسی برای نیروی انتظامی خبرداد و تاکید نمود: انشاءالله هیچ نا امنی نخواهیم داشت و بخش های دولتی و اقتصادی خواهند توانست بدون نگرانی از نا امنی مسئولیت های خود را انجام دهند و رونق تولید بدون امنیت شکل نمی گیرد.

سرلشگر باقری درباره سرنوشت دو نفر از سربازانی که همچنان در خاک پاکستان در اسارت اشرار بسر می برند گفت : پیگیری های مجدانه ما از مقام های مسئول در این زمینه ادامه دارد و عمران خان نخست وزیر پاکستان نیز در سفر خود به تهران قول داد با جدیت این موضوع را دنبال نماید و امیدواریم در اینده نزدیک این دو نفر نیز آزاد شوند.

باقری با تاکید بر بازداشت تعدادی از عوامل حادثه تروریستی خاش از فرار تعدادی از عوامل این حادثه تروریستی به خاک کشور همسایه خبر دادو تصریح نمود: پیگری های ما برای استرداد مجرمان در جریان می باشد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه مسئولیت امنیت تنگه هرمز به عهده نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است خاطر نشان کرد: ما خواهان تداوم امنیت و باز بودن تنگه هرمز هستیم و همانگونه که نفت و کالاهای کشورهای دیگر از این تنگه عبور می کند ، نفت و کالای ما نیز در حال عبور از تنگه هرمز است.

وی ادامه داد: اگر قرار بر ناامنی در این تنگه باشد حتما با آن برخورد می کنیم و اگر قرار باشد نفت ما از تنگه هرمز عبور نکند حتما نفت دیگران هم از این تنگه عبور نخواهد کرد .

سرلشگرباقری با تاکید بر اینکه قصد بستن تنگه هرمز را نداریم یادآور شد : اگر دشمنی دشمنان به حدی برسد که چاره ای جز این نباشد در آن روز کاملا قادر به بستن این تنگه هستیم.

باقری در پایان تصریح نمود : در هر روز بارها اتفاق می افتد که ناوهای نظامی امریکایی و شناورهای تجاری و نفتکش های آنها در حال عبور از تنگه هرمز موظف به پاسخگویی به سپاه پاسداران که مسئول تامین امنیت تنگه هرمز است می باشند و تا همین دیروز گزارش ها حاکی از آن است که کاملا این سئوالات را پاسخ می دهند و هیچ نشانه ای از تعقییر در روش جاری آنها در تنگه هرمز نداریم.

انتهای پیام/117

  • نویسنده : امیرحسین عصاریان