ایرانی‌ها دیگر «مرگ بر آمریکا» نمی‌گویند، این نتیجه خروج از برجام فاجعه‌بار است
ایرانی‌ها دیگر «مرگ بر آمریکا» نمی‌گویند، این نتیجه خروج از برجام فاجعه‌بار است

بهارستان آنلاین – دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در تازه ترین اظهارات خود بار دیگر توافق هسته ای ایران را «فاجعه بار» خواند و مدعی شد در نتیجه خروج وی از این توافق، ایران رفتار خود را تغییر داده است. به گزارش بهارستان آنلاین به نقل از هیل، ترامپ که در جمع هوادارانش در ایالت […]

بهارستان آنلاین – دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در تازه ترین اظهارات خود بار دیگر توافق هسته ای ایران را «فاجعه بار» خواند و مدعی شد در نتیجه خروج وی از این توافق، ایران رفتار خود را تغییر داده است.

به گزارش بهارستان آنلاین به نقل از هیل، ترامپ که در جمع هوادارانش در ایالت آیووا سخنرانی می کرد، در ادامه مدعیاتش افزود: ایرانی ها در زمان امضای توافق هسته ای شعار مرگ بر آمریکا سر می دادند اما زمانی که آمریکا از این توافق خارج شد آنها دیگر اینگونه رفتار نمی کنند. من با خروج آمریکا از توافق هسته ای ایران را وادار به تغییر رفتار کردم حال آنکه دولت قبل ۱۵۰ میلیارد دلار پول و ۱.۸ میلیارد دلار پول نقد به ایران داد.

ترامپ پیش از سفر خود به آیووا، در گفتگو باخبرنگاران نیز عنوان کرد: مایه خرسندی است که تحریم های اعمال شده علیه ایران زمینه ای برای ایجاد تورم و کاهش بهای پول ملی در ایران شده است. ایران نسبت به زمانی که من به اینجا آمدم، کشور متفاوتی شده است. فکر می‌کنم بزرگترین و مهم‌ترین کار هنگامی بود که من توافق هسته‌ای ایران را لغو کردم؛ توافقی که ناکارآمد بود.

رییس جمهور آمریکا در بخش دیگری از سخنانش به توهین به جو بایدن، معاون رییس جمهور سابق آمریکا و نامزد احتمالی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ این کشور پرداخت و گفت: بایدن در مقایسه با سایر رقبای من، از نظر عقلی ضعیف تر است به همین دلیل ترجیح می دهم با وی رقابت کنم. اوباما وی را از میان زباله ها جمع کرده است. وی فرد بازنده ای است که نسبت به قبل کندتر عمل می کند.